Poradnik

Opiekunka miesiąca sierpnia wybrana!
Gratulujemy Pani Danucie otrzymania tego tytułu i dziękujemy za 3 lata wspólnej pracy.
Czytaj więcej
Ćwiczenia dla osób cierpiących na chorobę Parkinsona
Parkinson należy do chorób postępujących, stąd równie ważne jak leczenie farmakologiczne są ćwiczenia oraz rehabilitacja, które hamują postęp choroby i poprawia jakość życia pacjenta.
Czytaj więcej
ODLEŻYNY - JAK IM ZAPOBIEGAĆ U LEŻĄCEGO PACJENTA?
Opieka nad osobami długotrwale unieruchomionymi wiąże się ze szczególnie dokładną pielęgnacją ciała. W miejscach najbardziej narażonych na długotrwały ucisk często tworzą się jednak tzw. odleżyny.
Czytaj więcej
Jak zaaklimatyzować się w domu Podopiecznego?
Im więcej wiemy na samym początku, tym łatwiej będzie się nam przystosować się do nowego miejsca.
Czytaj więcej
Umowa w biurze czy przez Internet - co lepsze dla Opiekunki?
Po przedstawieniu wszystkich szczegółów współpracy i kwestii wynagrodzenia często pada pytanie: „Czy możemy spotkać się w naszym biurze na dokończenie formalności i podpisanie umowy?”
Czytaj więcej
Co to jest karta EKUZ i jak z niej korzystać?
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, w skrócie EKUZ, pozwala na korzystanie ze świadczeń medycznych w czasie pobytu w krajach Unii Europejskiej i EFTA.
Czytaj więcej
Cukrzyca u osób starszych: objawy, leczenie,dieta
Cukrzyca jest jedną z najczęściej spotykanych chorób przewlekłych stanowiąc jeden z najważniejszych problemów zdrowotnych współczesnej medycyny. Ze względu na jej cywilizacyjny i społeczny charakter, stanowi ważny obszar działalności diagnostyczno-terapeutycznej lekarza rodzinnego.
Czytaj więcej
Dostępne możliwości wysyłki paczek z Niemiec
Usługi pocztowe i kurierskie są niezastąpione w przypadku konieczności dostarczenia dokumentu w formie papierowej czy przedmiotu w miejsce docelowe.
Czytaj więcej
Przepisy drogowe w Polsce i w Niemczech- najważniejsze różnice
W pracy opiekuna/ki często zachodzi konieczność prowadzenia samochodu w Niemczech. Warto więc wcześniej poznać najważniejsze różnice w przepisach drogowych.
Czytaj więcej
Dobra organizacja czasu pracy to podstawa w opiece!
Po upływie pewnego czasu opiekun jest w stanie samodzielnie określić jak dużo czasu musi poświęcić na dane czynności oraz jeśli to konieczne zmodyfikować ustalony wcześniej harmonogram dnia.
Czytaj więcej
Opieka nad osobą niedowidzącą
W czasach, w których przyszło nam żyć, dzięki dynamicznemu rozwojowi cywilizacji, a przede wszystkim medycyny, możemy żyć o wiele dłużej. Jednak starość niesie ze sobą wiele problemów związanych z życiem codziennym.
Czytaj więcej
Praca z osobą leżącą
Unieruchomienie w łóżku jest to trudny do zaakceptowania stan. Zarówno chory jak i jego opiekun są narażeni na duże wahania nastrojów. Z czym muszą się więc zmagać opiekunowie osób leżących?
Czytaj więcej
Stres u osób starszych – jak uspokoić podopiecznego w sytuacjach stresowych
Stan obniżonej sprawności umysłowej i psychicznej seniora powoduje, że przestaje sobie radzić sam w sytuacjach codziennych, co wzmaga niezadowolenie oraz frustrację.
Czytaj więcej
Brak porozumienia z rodziną podopiecznego? Metody negocjacji i dojścia do kompromisu
Niezależnie od tego z jakim konfliktem ma się do czynienia, jest kilka zasad, które warto znać, ponieważ negocjowanie stanowi nieodłączny element naszej codzienności.
Czytaj więcej
Czas wolny podopiecznego – co zrobić, aby senior mógł się rozwijać ?
Aktywność osób starszych jest bardzo ważna. Celem jest utrzymanie poprawnej i właściwej sprawności fizycznej, pobudzenie zasadności seniora, nauka życia w zgodzie i porozumieniu z innymi ludźmi, rozwijanie zainteresowań oraz zabijaniu nudy.
Czytaj więcej