Poradnik

Wsparcie dla opiekunek na wyjeździe – opieka koordynatora i telefon alarmowy

Data dodania — 2017-03-07

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech może być dla wielu osób doskonałym rozwiązaniem aby nie tylko podreperować swój budżet ale też sprawdzić się w pracy jako opiekun/ka. Praca ta może sprawiać dużo satysfakcji, przecież można nauczyć się języka, poznać nowych ludzi jak również mentalność obcego kraju.

Czytaj więcej

Na co zwrócić uwagę przy wyborze agencji ?

Data dodania — 2017-03-06

Są Państwo zainteresowani podjęciem pracy w Niemczech? Nie wiedzą Państwo na współpracę z jaką agencją się zdecydować? Podpowiemy Państwu co jest istotne w wyborze i czym należy się kierować.

Czytaj więcej

Internet w domu podopiecznego

Data dodania — 2017-02-21

Kontakt z najbliższymi podczas wyjazdów zagranicznych jest dla nas jedną z najistotniejszych rzeczy. Wyjeżdżając nie chcemy rozstawać z naszą rodziną i szukamy najprostszego i najszybszego sposobu na kontakt z bliskimi. XXIwiek wyszedł nam naprzeciw i jesteśmy w stanie prowadzić rozmowę widząc jednocześnie naszego rozmówcę. Tę i wiele innych zalet posiada wynalazek XXIwieku jakim jest Internet.

Czytaj więcej

Na czym polega praca opiekunki? Poznaj zakres obowiązków.

Data dodania — 2017-02-07

Będąc opiekunką osób starszych masz wgląd w całego człowieka: ciało, umysł i duszę. Opiekujesz się, doradzasz, podtrzymujesz na duchu i dbasz.

Czytaj więcej

Jak radzić sobie z przeziębieniem domowymi sposobami?

Data dodania — 2017-01-24

Mamy środek zimy, na pewno większość z nas zadaje sobie to pytanie, żyjemy w biegu nieraz nie mając chwili wytchnienia, zapominamy o zadbaniu o własne zdrowie ,często płacąc za to nielubianym przez nikogo przeziębieniem.

Czytaj więcej

Miasto czy wieś? Gdzie lepiej pracuje się jako opiekunka?

Data dodania — 2017-01-11

Wybierając ofertę pracy jako Opiekunka Osób Starszych warto zastanowić się nad miejscem pracy. Gdzie lepiej mieszkać i pracować – w mieście czy może na wsi?

Czytaj więcej

Różne formy zatrudnienia Opiekunek w Niemczech - porównanie

Data dodania — 2016-12-21

Praca w branży opieki nad seniorami w Niemczech stale cieszy się ogromną popularnością wśród Opiekunów z Polski. Możemy wyróżnić kilka form zatrudnienia, spośród których nadal najpopularniejszą jest zatrudnienie u polskiego pośrednika – polskiej agencji zatrudnienia.

Czytaj więcej

Opieka nad osobą chorą na osteoporozę

Data dodania — 2016-12-12

Czym jest osteoporoza? To choroba metaboliczna całego układu kostnego, która prowadzi do zmniejszenia masy kości i osłabienia jej właściwości mechanicznych co przejawia się zwiększonym ryzykiem złamań.

Czytaj więcej

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie OC i NW przed wyjazdem za granicę?

Data dodania — 2016-11-21

Wyjeżdżając za granicę należy pamiętać o kilku zasadach bezpiecznego pobytu.

Czytaj więcej

Jak dbać o kręgosłup? Porady jak prawidłowo wykonywać transfer

Data dodania — 2016-11-10

Praca w charakterze Opiekuna Osoby Starszej wymaga niewątpliwie ogromnej siły fizycznej, szczególnie przy współpracy z pacjentami, którzy poruszają się za pomocą wózka inwalidzkiego i wymagają transferowania.

Czytaj więcej

Pierwsza pomoc przy oparzeniach

Data dodania — 2016-10-24

Oparzenia zdarzają się każdego dnia.

Czytaj więcej

Na co zwrócić uwagę przy wyborze agencji ?

Data dodania — 2016-10-12

•Wiarygodność firmy, którą można sprawdzić poprzez stronę internetową http://www.kraz.praca.gov.pl/. Jest to wykaz firm, które są w rejestrze podmiotów prowadzących agencje pracy.

Czytaj więcej

Jak sobie radzić z zaburzeniami snu u Osób Starszych?

Data dodania — 2016-09-29

Codzienny sen to zjawisko tak naturalne, że rzadko zdarza nam się o nim myśleć dłużej, niż kilka błogich minut tuż przed zaśnięciem. Tymczasem problem bezsenności dotyka dużo większą część naszej populacji niż mogłoby się wydawać.

Czytaj więcej

Sprzęt ułatwiający pracę w opiece - krótki przegląd

Data dodania — 2016-09-13

Ze względu na pojawiające się ograniczenia ruchowe, które wynikają z chorób starczych, dom osoby starszej lub niepełnosprawnej musi zostać dostosowany do jej aktualnych potrzeb.

Czytaj więcej

COŚ DLA ODMIANY – PORZUĆ MONOTONIĘ W OPIECE

Data dodania — 2016-09-06

Opieka nad osobami starszymi nie musi oznaczać monotonii. Błędnym myśleniem jest, że każdy dzień pracy i opieki musi wyglądać tak samo.

Czytaj więcej

Interkadra w liczbach

16
Lat
doświadczenia
15000
Polubień
na Facebooku
15
Oddziałów
w całym kraju

Nasi partnerzy

InterKadra jest członkiem Sekcji Agencji Opieki

InterKadra jest członkiem Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia