Poradnik

Jak Opiekun/ka powinna dbać o własne zdrowie na wyjeździe?

Data dodania — 2019-12-16

Praca Opiekuna/ki Osób Starszych wiąże się z codziennymi obowiązkami, które wymagają dużych nakładów sił, zarówno fizycznych jak i psychicznych. Warto zatem zastanowić się nad tym, jak Opiekunowie powinni dbać o swoje zdrowie, bo niezaprzeczalnie jest to ważna sprawa.

Czytaj więcej

Opiekun Osób Starszych, czyli praca również dla Panów

Data dodania — 2017-07-25

Praca w charakterze Opiekuna Osób Starszych kojarzy Nam się głównie z pracą jaką mogą wykonywać Panie. Prawda jest taka, że coraz więcej osób chętnych do podjęcia tej pracy to – Panowie.

Czytaj więcej

Hausarzt– lekarz pierwszego kontaktu w Niemczech

Data dodania — 2017-07-11

Wybierając się w podróż, czy w celach zarobkowych do Niemiec warto sprawdzić przed wyjazdem, jakie są możliwości i warunki korzystania z opieki medycznej w tym kraju.

Czytaj więcej

W jaki sposób radzić sobie z podopiecznym z zaawansowaną demencją/agresywnym alzheimerem?

Data dodania — 2017-06-27

Do jednych z najbardziej problematycznych zachowań, które są charakterystyczne dla osób z chorobą Alzheimera lub zaawansowaną demencją jest agresja. W szczególności w początkowych stadiach choroby, chory może mieć nagłe wybuchy. Przyczyn, dla których ktoś zachowuje się agresywnie może być kilka.

Czytaj więcej

Opieka nad kobietą czy mężczyzną? A może to nie ma znaczenia?

Data dodania — 2017-06-12

Pracy opiekuna/ki towarzyszy wiele dylematów. Jednym z nich jest płeć przyszłego podopiecznego.

Czytaj więcej

Typowy dzień z życia Opiekunki

Data dodania — 2017-06-05

Praca Opiekunki Osób Starszych jest specyficzna i niepowtarzalna. Nie ma wyznaczonego schematu działania, ani idealnego rozkładu dnia. Istnieje jednak wiele wspólnych cech, które możemy nazwać typowe dla przebiegu dnia Opiekunki.

Czytaj więcej

Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy?

Data dodania — 2017-05-22

Udana rekrutacja zakończona propozycją podjęcia pracy to zaledwie część procesu prowadzącego do zatrudnienia. Po wynegocjowaniu wynagrodzenia i warunków pracy istotne jest oczywiście podpisanie umowy.

Czytaj więcej

Jak radzić sobie ze stresem w pracy – przegląd technik relaksacyjnych

Data dodania — 2017-05-10

Każdy z nas doświadczył takiego stanu, w którym wraca do domu po całym dniu pracy, zmęczony, a jednocześnie rozdrażniony. To stan przeciążenia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. W dzisiejszych czasach nie da się uniknąć sytuacji, w których nasza psychika ulega obciążeniu.

Czytaj więcej

Jak Internet pomaga w nauce języków obcych?

Data dodania — 2017-05-02

Do tego, aby uczyć się języków obcych, chyba nie musimy Was namawiać? Uczymy się języka obcego, by mieć lepszą pracę, wyższe kwalifikacje czy wyjechać do pracy za granicę. Więcej również podróżujemy, a zatem znajomość języka obcego jest bardzo pomocna.

Czytaj więcej

Czy wiecie jak udzielić pierwszej pomocy ?

Data dodania — 2017-05-02

Dnia 28 kwietnia obchodzono Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy. Może to odpowiedni moment, aby każdy z nas zatrzymał się na chwilę i pomyślał, czy sam przestrzega zasad bezpieczeństwa w trakcie pracy, czy przywiązuje do nich odpowiednią wagę, a nie lekceważy ich, bo przecież to nieważne, bo przecież mi się nic nie przydarzy, a poza tym to nie mam czasu na bzdury.

Czytaj więcej

Opieka w Niemczech - wyjazd jednorazowy czy stałe źródło utrzymania?

Data dodania — 2017-04-28

Pracę jako Opiekun/-ka osób starszych w Niemczech można traktować jako dorywczą lub jako źródło stałego dochodu. Decyzja co do tego, którą z opcji wybrać należy wyłącznie do Państwa. My, natomiast, możemy tym artykułem jedynie pomóc w podjęciu decyzji.

Czytaj więcej

Czy naprawdę warto mieć prawo jazdy?

Data dodania — 2017-04-18

Dzisiaj spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie. Oczywiście wielu z Was odpowiedź wydaje się oczywista, niemniej jednak mimo wszystko rozwiniemy temat.

Czytaj więcej

11 kwietnia – Światowy Dzień Choroby Parkinsona

Data dodania — 2017-04-10

W tym roku, 11 kwietnia, po raz 20-ty obchodzimy Światowy Dzień Choroby Parkinsona (ang.: World Parkinson’s Disease Day, World PD Day). Chcielibyśmy trochę przybliżyć Państwu historię tego Święta, ale również -choćby krótko - opowiedzieć o samej chorobie, jej objawach i leczeniu.

Czytaj więcej

Opieka nad podopiecznym cierpiącym na nietrzymanie moczu - zmiana pieluchomajtek

Data dodania — 2017-04-03

W opiece nad osobą z starszą, schorowaną należy uwzględnić problemem nietrzymania moczu. Powstaje zatem pytanie: Jak opiekować się osobą z taką dolegliwością?

Czytaj więcej

Szkoły dla Opiekunów Osób Starszych

Data dodania — 2017-03-21

Od najdawniejszych wieków w życiu człowieka znaczącą rolę odgrywała edukacja. To dzięki niej poszerzamy swoje horyzonty, zdobywamy nowe kompetencje, umiejętności, a co za tym idzie, również podnosimy swoją wartość na rynku pracy.

Czytaj więcej

Interkadra w liczbach

16
Lat
doświadczenia
15000
Polubień
na Facebooku
15
Oddziałów
w całym kraju

Nasi partnerzy

InterKadra jest członkiem Sekcji Agencji Opieki

InterKadra jest członkiem Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia