Poradnik

Co zrobić, kiedy rodzina wymaga za dużo? Jak się przed tym bronić?

Data dodania — 2018-02-26

Praca opiekuna to ciężkie i odpowiedzialne zadanie. Co jeśli naszych obowiązków jest zbyt wiele? Jak się zachować w takiej sytuacji? Jak delikatnie zasugerować rodzinie, że pewne czynności nie wchodzą w zakres naszych obowiązków ? Odpowiedzi na te i podobne pytania znajdziecie w naszym artykule. Miłej lektury!

Czytaj więcej

Prawda i mity o pracy polskich Opiekunów/ek Osób Starszych w Niemczech

Data dodania — 2018-01-26

W ostatnim artykule opisywaliśmy jak wygląda społeczność opiekunek, dzisiaj chcemy przyjrzeć się bliżej pracy polskich opiekunek, a szczególnie z nią związanych mitach i prawdach. Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej

Społeczność Opiekunów/ek. Jak wygląda w rzeczywistości?

Data dodania — 2018-01-12

Społeczność polskich opiekunów/ek pracujących w Niemczech jest nam wszystkim doskonale znana. Osoby pracujące w tej branży na co dzień spotykają się osobami, które pracują jako opiekunowie/ki osób starszych i dobrze wiedzą, że jest to ogromna, zgrana grupa osób, które w każdej sytuacji mogą na siebie liczyć.

Czytaj więcej

Opieka nad małżeństwem

Data dodania — 2017-12-20

Osoby szukające pracy w charakterze Opiekuna/ki osób starszych, często zastanawiają się czy opiekować się małżeństwem czy osobą mieszkającą samotnie? Podejmując taką decyzję każdy z Opiekunów/ek powinien kierować się własnym przekonaniem, cechami charakteru, temperamentem oraz posiadaną wiedzą z zakresu opieki.

Czytaj więcej

Wyjazd na święta, czyli dlaczego warto wyjechać na opiekę na święta. Pozytywne aspekty

Data dodania — 2017-12-05

Święta Bożego Narodzenia to niewątpliwie najbardziej specyficzny czas w roku. Dla wielu osób to najważniejsze dni, które chcą spędzić w gronie rodzinnym, dlatego to trudna do podjęcia decyzja, czy zdecydować się w tym czasie na pracę.

Czytaj więcej

Tradycje i zwyczaje obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia w Niemczech

Data dodania — 2017-12-04

Dla wszystkich tych osób, które być może po raz pierwszy te święta będą spędzać u naszych zachodnich sąsiadów, pragniemy przedstawić w skrócie jak wyglądają przygotowania do tych świąt i ich przebieg w Niemczech.

Czytaj więcej

Jak zaaklimatyzować się w nowej rodzinie?

Data dodania — 2017-11-21

Praca Opiekuna Osób Starszych ma wiele blasków jak i cieni. Jedną z sytuacji która niesie za sobą wyzwania jest zmiana rodziny, zaaklimatyzowanie się w nowym miejscu, właśnie z nowym podopiecznym.

Czytaj więcej

Nocne obowiązki Opiekuna Osób Starszych

Data dodania — 2017-11-13

Czy podopieczny ma prawo wymagać od nas pomocy również w nocy? W jakich sytuacjach jest to konieczne? Odpowiedź na te, jak również inne pytania związane z nocną opieką nad osobą starszą znajdziecie Państwo w poniższym artykule.

Czytaj więcej

Składanie kondolencji w języku niemieckim

Data dodania — 2017-10-31

Za kilka dni bardzo ważne święto dla Wielu z Nas. To czas zadumy i wspomnień o tych, którzy odeszli. Z tej okazji chcielibyśmy poruszyć ważny temat w pracy Opiekuna Osób Starszych - to czas rozstania z podopiecznym.

Czytaj więcej

Jak budować relacje z podopiecznym?

Data dodania — 2017-10-16

Praca Opiekuna/ki osób starszych w Niemczech jest męcząca, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Rozłąka z rodziną i zamieszkanie w obcym domu z osobą chorą to dla wielu opiekunów ciężki okres i spore wyzwanie, dlatego warto zadbać w tym czasie o dobre relacje z podopiecznym.

Czytaj więcej

Przysłowia niemieckie, które warto znać

Data dodania — 2017-10-03

,Przez żołądek do serca”, ,,Bez pracy nie ma kołaczy" czy ,,Kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje” - ile to razy w trakcie rozmowy używamy przysłów, powiedzeń, aby coś przekazać.

Czytaj więcej

,,Nie znam języka niemieckiego, czy jest dla mnie praca w opiece… "?

Data dodania — 2017-09-29

Szanowni Państwo, postanowiliśmy raz jeszcze podjąć próbę wyjaśnienia dlaczego niezbędna jest komunikatywna znajomość języka niemieckiego, aby opiekować się osobą starszą w Niemczech.

Czytaj więcej

Oktoberfest - najsłynniejsze niemieckie święto

Data dodania — 2017-09-15

Oktoberfest jest jednym z największych i najbardziej popularnych festynów ludowych odbywających się w Niemczech. Choć jego nazwa wskazuje na październik to obchody rozpoczynają się już we wrześniu i przyciągają rzesze entuzjastów piwa, zarówno z Niemiec jak i całej Europy.

Czytaj więcej

Jak zdobyć doświadczenie, by móc wyjechać jako OP

Data dodania — 2017-09-01

Znasz język niemiecki i myślisz o pracy za granicą jako opiekun/ka, jednak do tej pory opiekowałeś/aś się tylko swoimi rodzicami? Wspaniale! Doświadczenie zdobyte w rodzinie jest dla nas bardzo cenne

Czytaj więcej

Pflegedienst - pomoc dla Opiekuna

Data dodania — 2017-08-21

Pflegedienst to niemieckie organizacje (kościelne lub firmy prywatne) świadczące usługi pielęgniarskie, opiekuńcze i pielęgnacyjne.

Czytaj więcej

Interkadra w liczbach

16
Lat
doświadczenia
15000
Polubień
na Facebooku
15
Oddziałów
w całym kraju

Nasi partnerzy

InterKadra jest członkiem Sekcji Agencji Opieki

InterKadra jest członkiem Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia