Poradnik

Nocne obowiązki Opiekuna Osób Starszych

Data dodania — 2017-11-13

Czy podopieczny ma prawo wymagać od nas pomocy również w nocy? W jakich sytuacjach jest to konieczne? Odpowiedź na te, jak również inne pytania związane z nocną opieką nad osobą starszą znajdziecie Państwo w poniższym artykule.

Czytaj więcej

Składanie kondolencji w języku niemieckim

Data dodania — 2017-10-31

Za kilka dni bardzo ważne święto dla Wielu z Nas. To czas zadumy i wspomnień o tych, którzy odeszli. Z tej okazji chcielibyśmy poruszyć ważny temat w pracy Opiekuna Osób Starszych - to czas rozstania z podopiecznym.

Czytaj więcej

Jak budować relacje z podopiecznym?

Data dodania — 2017-10-16

Praca Opiekuna/ki osób starszych w Niemczech jest męcząca, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Rozłąka z rodziną i zamieszkanie w obcym domu z osobą chorą to dla wielu opiekunów ciężki okres i spore wyzwanie, dlatego warto zadbać w tym czasie o dobre relacje z podopiecznym.

Czytaj więcej

Przysłowia niemieckie, które warto znać

Data dodania — 2017-10-03

,Przez żołądek do serca”, ,,Bez pracy nie ma kołaczy" czy ,,Kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje” - ile to razy w trakcie rozmowy używamy przysłów, powiedzeń, aby coś przekazać.

Czytaj więcej

,,Nie znam języka niemieckiego, czy jest dla mnie praca w opiece… "?

Data dodania — 2017-09-29

Szanowni Państwo, postanowiliśmy raz jeszcze podjąć próbę wyjaśnienia dlaczego niezbędna jest komunikatywna znajomość języka niemieckiego, aby opiekować się osobą starszą w Niemczech.

Czytaj więcej

Oktoberfest - najsłynniejsze niemieckie święto

Data dodania — 2017-09-15

Oktoberfest jest jednym z największych i najbardziej popularnych festynów ludowych odbywających się w Niemczech. Choć jego nazwa wskazuje na październik to obchody rozpoczynają się już we wrześniu i przyciągają rzesze entuzjastów piwa, zarówno z Niemiec jak i całej Europy.

Czytaj więcej

Jak zdobyć doświadczenie, by móc wyjechać jako OP

Data dodania — 2017-09-01

Znasz język niemiecki i myślisz o pracy za granicą jako opiekun/ka, jednak do tej pory opiekowałeś/aś się tylko swoimi rodzicami? Wspaniale! Doświadczenie zdobyte w rodzinie jest dla nas bardzo cenne

Czytaj więcej

Pflegedienst - pomoc dla Opiekuna

Data dodania — 2017-08-21

Pflegedienst to niemieckie organizacje (kościelne lub firmy prywatne) świadczące usługi pielęgniarskie, opiekuńcze i pielęgnacyjne.

Czytaj więcej

Jak Opiekun/ka powinna dbać o własne zdrowie na wyjeździe?

Data dodania — 2019-12-16

Praca Opiekuna/ki Osób Starszych wiąże się z codziennymi obowiązkami, które wymagają dużych nakładów sił, zarówno fizycznych jak i psychicznych. Warto zatem zastanowić się nad tym, jak Opiekunowie powinni dbać o swoje zdrowie, bo niezaprzeczalnie jest to ważna sprawa.

Czytaj więcej

Opiekun Osób Starszych, czyli praca również dla Panów

Data dodania — 2017-07-25

Praca w charakterze Opiekuna Osób Starszych kojarzy Nam się głównie z pracą jaką mogą wykonywać Panie. Prawda jest taka, że coraz więcej osób chętnych do podjęcia tej pracy to – Panowie.

Czytaj więcej

Hausarzt– lekarz pierwszego kontaktu w Niemczech

Data dodania — 2017-07-11

Wybierając się w podróż, czy w celach zarobkowych do Niemiec warto sprawdzić przed wyjazdem, jakie są możliwości i warunki korzystania z opieki medycznej w tym kraju.

Czytaj więcej

W jaki sposób radzić sobie z podopiecznym z zaawansowaną demencją/agresywnym alzheimerem?

Data dodania — 2017-06-27

Do jednych z najbardziej problematycznych zachowań, które są charakterystyczne dla osób z chorobą Alzheimera lub zaawansowaną demencją jest agresja. W szczególności w początkowych stadiach choroby, chory może mieć nagłe wybuchy. Przyczyn, dla których ktoś zachowuje się agresywnie może być kilka.

Czytaj więcej

Opieka nad kobietą czy mężczyzną? A może to nie ma znaczenia?

Data dodania — 2017-06-12

Pracy opiekuna/ki towarzyszy wiele dylematów. Jednym z nich jest płeć przyszłego podopiecznego.

Czytaj więcej

Typowy dzień z życia Opiekunki

Data dodania — 2017-06-05

Praca Opiekunki Osób Starszych jest specyficzna i niepowtarzalna. Nie ma wyznaczonego schematu działania, ani idealnego rozkładu dnia. Istnieje jednak wiele wspólnych cech, które możemy nazwać typowe dla przebiegu dnia Opiekunki.

Czytaj więcej

Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy?

Data dodania — 2017-05-22

Udana rekrutacja zakończona propozycją podjęcia pracy to zaledwie część procesu prowadzącego do zatrudnienia. Po wynegocjowaniu wynagrodzenia i warunków pracy istotne jest oczywiście podpisanie umowy.

Czytaj więcej

Interkadra w liczbach

13
Lat
doświadczenia
13000
Polubień
na Facebooku
20
Oddziałów
w całym kraju

Nasi partnerzy

InterKadra jest członkiem Sekcji Agencji Opieki

InterKadra jest członkiem Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia