Poradnik

Jak zapobiegać powikłaniom chorobowym u osób leżących?

Data dodania — 2018-05-29

Z biegiem lat nasze zdrowie i sprawność pogarszają się, zapadamy na choroby, które przykuwają nas do łóżka Warto zatem poruszyć temat najczęstszych przypadłości charakterystycznych dla osób długotrwale unieruchomionych. Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej

Foka Paro. Interaktywny terapeuta

Data dodania — 2018-05-15

Tematem dzisiejszego artykułu jest foka Paro - robot, który pomaga w terapii osób starszych. Zachęcamy do lektury!

Czytaj więcej

Depresja u osób starszych – co trzeba wiedzieć

Data dodania — 2018-05-08

Dzisiejszy artykuł chcielibyśmy poświęcić depresji występującej u osób starszych, która niewątpliwe dotyka coraz to większą części populacji po 65 roku życia. Zachęcamy do zapoznania się!

Czytaj więcej

Stwardnienie rozsiane – rehabilitacja w warunkach domowych

Data dodania — 2018-04-20

Dzisiejszy artykuł poświecimy tematyce choroby przewlekłej jaką jest stwardnienie rozsiane, a także rehabilitacji, która wówczas jest koniecznością.

Czytaj więcej

ABC opieki: Co to jest Kurzzeitpflege?

Data dodania — 2018-04-06

W kolejnym artykule chcielibyśmy Państwu przybliżyć tematykę opieki krótkoterminowej w Niemczech czyli tzw. Kurzzeitpflege.

Czytaj więcej

Co land to obyczaj, czyli Wielkanoc w Niemczech

Data dodania — 2018-03-22

Zbliżają się Święta Wielkanocne, które należą do najważniejszych świąt w roku. Są one obchodzone zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Nie przebiegają jednak wszędzie tak samo, a różnic jest kilka w zależności od landu, w którym się znajdujemy.

Czytaj więcej

Oszustwa w Niemczech. Jak ustrzec siebie i podopiecznego przed kradzieżą

Data dodania — 2018-03-09

Wyjeżdżając za granicę, należy pamiętać o elementarnych zasadach bezpieczeństwa. Jest to szczególnie ważne, jeśli mamy pod opieką osoby trzecie. Jak zatem ustrzec siebie i seniora przed niepotrzebnym stresem związanym z kradzieżą bądź przestępstwem? Zapraszam do lektury.

Czytaj więcej

Co jest ważne w pracy w opiece?

Data dodania — 2018-03-05

Zawód opiekuna osób starszych staje się ostatnimi czasy coraz bardziej popularny. Społeczeństwa Europy się starzeją. Seniorzy potrzebują pomocy w zmaganiu się z trudnościami charakterystycznymi dla swojego wieku, stanu fizycznego, ale też po prostu towarzystwa, aby jesień życia nie była nacechowana samotnością.

Czytaj więcej

Co zrobić, kiedy rodzina wymaga za dużo? Jak się przed tym bronić?

Data dodania — 2018-02-26

Praca opiekuna to ciężkie i odpowiedzialne zadanie. Co jeśli naszych obowiązków jest zbyt wiele? Jak się zachować w takiej sytuacji? Jak delikatnie zasugerować rodzinie, że pewne czynności nie wchodzą w zakres naszych obowiązków ? Odpowiedzi na te i podobne pytania znajdziecie w naszym artykule. Miłej lektury!

Czytaj więcej

Prawda i mity o pracy polskich Opiekunów/ek Osób Starszych w Niemczech

Data dodania — 2018-01-26

W ostatnim artykule opisywaliśmy jak wygląda społeczność opiekunek, dzisiaj chcemy przyjrzeć się bliżej pracy polskich opiekunek, a szczególnie z nią związanych mitach i prawdach. Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej

Społeczność Opiekunów/ek. Jak wygląda w rzeczywistości?

Data dodania — 2018-01-12

Społeczność polskich opiekunów/ek pracujących w Niemczech jest nam wszystkim doskonale znana. Osoby pracujące w tej branży na co dzień spotykają się osobami, które pracują jako opiekunowie/ki osób starszych i dobrze wiedzą, że jest to ogromna, zgrana grupa osób, które w każdej sytuacji mogą na siebie liczyć.

Czytaj więcej

Opieka nad małżeństwem

Data dodania — 2017-12-20

Osoby szukające pracy w charakterze Opiekuna/ki osób starszych, często zastanawiają się czy opiekować się małżeństwem czy osobą mieszkającą samotnie? Podejmując taką decyzję każdy z Opiekunów/ek powinien kierować się własnym przekonaniem, cechami charakteru, temperamentem oraz posiadaną wiedzą z zakresu opieki.

Czytaj więcej

Wyjazd na święta, czyli dlaczego warto wyjechać na opiekę na święta. Pozytywne aspekty

Data dodania — 2017-12-05

Święta Bożego Narodzenia to niewątpliwie najbardziej specyficzny czas w roku. Dla wielu osób to najważniejsze dni, które chcą spędzić w gronie rodzinnym, dlatego to trudna do podjęcia decyzja, czy zdecydować się w tym czasie na pracę.

Czytaj więcej

Tradycje i zwyczaje obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia w Niemczech

Data dodania — 2017-12-04

Dla wszystkich tych osób, które być może po raz pierwszy te święta będą spędzać u naszych zachodnich sąsiadów, pragniemy przedstawić w skrócie jak wyglądają przygotowania do tych świąt i ich przebieg w Niemczech.

Czytaj więcej

Jak zaaklimatyzować się w nowej rodzinie?

Data dodania — 2017-11-21

Praca Opiekuna Osób Starszych ma wiele blasków jak i cieni. Jedną z sytuacji która niesie za sobą wyzwania jest zmiana rodziny, zaaklimatyzowanie się w nowym miejscu, właśnie z nowym podopiecznym.

Czytaj więcej

Interkadra w liczbach

13
Lat
doświadczenia
13000
Polubień
na Facebooku
20
Oddziałów
w całym kraju

Nasi partnerzy

InterKadra jest członkiem Sekcji Agencji Opieki

InterKadra jest członkiem Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia