Wywiad z Panią Jolantą

Zobacz nasza ofertę

Wywiad z Panią Jolantą

Interkadra: Dzień dobry, Pani Jolanto, jak to się stało, że została Pani Opiekunem osób starszych?

Pani Jolanta: Moja koleżanka została Opiekunem osób starszych 5 lat wcześniej niż ja, sukcesywnie namawiała mnie do rozpoczęcia pracy jako Opiekun. Po jakimś czasie zaczęłam się głęboko zastanawiać nad rozpoczęciem pracy w tym zawodzie, dodatkowo zachęcały mnie zarobki, wyższe niż w Polsce, dlatego w pewnym momencie zdecydowałam się nawiązać współpracę z agencją.

Interkadra: Cieszymy się, że wybrała Pani InterKadrę, a jak  Pani trafiła do naszej agencji?

Pani Jolanta:  Zastanawiałam się pomiędzy dwoma agencjami, jedną znalazłam w urzędzie pracy , natomiast warunki i zarobki w niej mi nie odpowiadały, później szukając możliwości wyjazdu w Internecie znalazłam InterKadrę, dodatkowo uczyłam się zwrotów potrzebnych w pracy  na stronie internetowej InterKadry. Pomyślałam, że jeśli te zwroty są zamieszczone na stronie agencji to będą na pewno przydatne w pracy i często się powtarzały. Pamiętam to jak dziś, że główną bohaterką w zwrotach była Pani Barbara :)

Interkadra: Dobrze słyszeć, że nasze materiały na stronie były dla Pani przydatne. Co by Pani powiedziała komuś, kto zastanawia się nad wyjazdem do opieki nad Seniorem do Niemiec, zna niemiecki ale ma obawy co do wyjazdu?

Pani Jolanta: Ja zawsze wszystkim powtarzam, że nie ocenia się miejsca i osoby po pierwszym tygodniu pracy. Przyjeżdżając do nowego miejsca pracy jesteśmy zestresowani, tak samo Podopieczni stresują się obecnością nowej osoby w domu. Stres z tym związany musi minąć. Dużo razy miałam sytuację, że po pierwszym tygodniu chciałam wrócić ze zlecenia, ponieważ mi się nie podobało, ale dałam sobie czas i okazało się, że bardzo dobrze z Seniorem się dogadujemy. Miałam kiedyś sytuację, że pięciu opiekunów przede mną wracało ze zlecenia po kilku dniach i ja też chciałam, ale daliśmy sobie czas i teraz mogę powiedzieć, że tą podopieczną wspominam jako jedną z lepszych. 

Pomijając sytuacje z Podopiecznymi to, uważam że praca jako Opiekun jest doskonałym rozwiązaniem dla kobiety w moim wieku. Mam dużo wolnego i mogę spędzać czas w domu z rodziną, jestem 6 miesięcy w domu nie pracując, pracując w domu miałabym tylko 26 dni urlopu, zarobki w skali roku też są bardzo satysfakcjonujące, opłacane są również składki ZUS więc, czego chcieć więcej… 

Interkadra: Pani Jolanto, serdecznie dziękujemy za rozmowę!

Udostępnij