Opiekunka września wybrana!

Zobacz nasza ofertę

Wywiad z Panią Sofią

Interkadra: Dzień dobry, Pani Sofio, dzwonię by poinformować Panią o tym, że została Pani wybrana Opiekunką września w InterKadrze, czego chciałabym pogratulować. 

Pani Sofia: Ojej, bardzo mi miło, no dziękuję.

Interkadra:  Pani Sofio, czy chciałaby nam Pani opowiedzieć dlaczego została Pani Opiekunką osób starszych?   

Pani Sofia: Już od młodych lat miałam pewnego rodzaju poczucie misji w tym, co robię. Pamiętam, że jak byłam mała to wzięłam pieniądze od mamy i rozdałam je biednym dzieciom, bo bolało mnie to, że ja mam jakieś lalki i zabawki, a one nie. Jak dorosłam, pracowałam z niepełnosprawnymi dzieciakami. Niestety, przez niskie zarobki musiałam zrezygnować z tej pracy, z bólem serca, bo naprawdę bardzo ją lubiłam. Ogólnie uwielbiam pracę z ludźmi, lubię pomagać. Później pracowałam też w Czerwonym Krzyżu.

Interkadra: Pani Sofio, ma Pani naprawdę złote serce.Czy jest jakieś zlecenie, które szczególnie Pani zapamiętała i dlaczego? 

Pani Sofia: Teraz od listopada pracuję dla tego samego Podopiecznego, jeżdżę na te zlecenie bez żadnego stresu. Wcześniej byłam na szteli w Monachium, u Seniorki, która była bardzo trudna, wręcz nie do okiełznania. To było bardzo ciężkie zlecenie, Pani była bardzo złośliwa, nawet nie pozwalała mi jeść tego, co chcę. Tutaj jest naprawdę dobrze i nie mam żadnych zastrzeżeń.

Interkadra:  Ojej, to naprawdę straszna historia. Cieszę się, że teraz jest Pani na zleceniu, które Pani odpowiada. A czy ma Pani jakieś zainteresowania, hobby, które może Pani realizować na zleceniu? 

Pani Sofia: Kiedyś ćwiczyłam jogę. Bardzo to lubiłam i to było tak, że naprawdę zajmowałam się tym na poważnie. Teraz za każdym razem jeżdżąc na zlecenia obiecuję sobie, że znajdę tam na to czas. Mam nadzieję, że teraz faktycznie tak będzie, ale widzę to, że czym człowiek jest starszy tym ta motywacja jest mniejsza. Lubię też czytać książki, głównie o tematyce politycznej lub historycznej.

Interkadra: Pani Sofio, w takim razie trzymam za Panią kciuki żeby postanowienie o powrocie do jogi się spełniło! Bardzo się cieszymy, że jest Pani z nami i jeszcze raz gratuluję. 

Pani Sofia: Bardzo Pani dziękuję. 

Udostępnij