Opiekunka listopada wybrana!

Zobacz nasza ofertę

Wywiad z Panią Bogumiłą

InterKadra: Dzień dobry, ja dzwonię z taką miłą wiadomością. Została Pani wybrana Opiekunką listopada w firmie InterKadra. 

Pani Bogumiła: Naprawdę?

InterKadra: Tak, chciałam Pani serdecznie pogratulować

Pani Bogumiła: Dziękuję

InterKadra: Czy chciałaby Pani opowiedzieć nam jak została Pani Opiekunką osób starszych? Jak to wszystko się zaczęło?  

Pani Bogumiła: Mieszkałam w Niemczech i pracowałam jako sprzedawca, moja siostra powiedziała, że marnuję się bo jestem tak ciepłą i kochaną osobą, że z moją znajomością niemieckiego powinnam pracować w opiece. I tak to się własnie zaczęło. Pomagałam też starszemu Panu w Niemczech,  rodzina stwierdziła, że świetnie sobie radzę i powinnam to robić zawodowo.

InterKadraA w jaki sposób trafiła Pani na naszą agencję, czy było to przez Internet, a może ktoś nas polecił?

Pani Bogumiła: Tak, przez Internet, to było w 2012 roku. W międzyczasie pracowałam z innymi agencjami, miałam też przerwę bo chodziłam do szkoły, jestem opiekunem medycznym. Jak zaczęłam z Wami pracę to rozpoczęlam też kształcenie na opiekuna medycznego i opiekuna osób starszych, mam dwa dyplomy.

InterKadra: Świetnie słyszeć, że cały czas się Pani rozwija. Proszę powiedzieć, czy jest coś, co najbardziej lubi Pani w pracy Opiekunki? 

Pani Bogumiła: To ciepło i życzliwość, które oddają pacjenci. To, że są szczęśliwi jak człowiek się nimi zaopiekuje.

InterKadra: Z racji tego, że zbliżają się święta mam jeszcze jedno pytanie. Czy była Pani kiedyś na zleceniu właśnie w okresie świątecznym? 

Pani Bogumiła: Ja zawsze jestem na święta, jestem osobą samotną i zawsze pracuję w Wielkanoc, Boże Narodzenie. Teraz też jadę na kolejne dwa miesiące. Spędzam Wigilię z Podopiecznymi po niemiecku. Ostatnio były Leberknödel, czyli wątrobiane knedle i kapusta kiszona, żadnych dwunastu potraw albo z reguły jest sałatka kartoflana i kiełbaska. Ja gotuję tak, jak sobie życzą podopieczni, a oni lubią po niemiecku.

InterKadra: A Pani jak się podoba spędzanie świąt w taki sposób? 

Pani Bogumiła: Ja lubię tak spędzać święta. Lubię takie życie, ciągle na walizkach, ciągle u kogoś innego, ale przywiązuje się też i jeśli można to zostaję na dłużej. Jeszcze nie miałam tak, że trafiłam na złe miejsce.

InterKadra: Miło słyszeć, że nie ma Pani złych doswiadczeń. Bardzo dziękuję za rozmowę oraz za ciekawe odpowiedzi. Jeszcze raz gratuluję wygranej. 

Pani Bogumiła: Bardzo dziękuję, miłego dnia!

Udostępnij