Poradnik

Oszustwa w Niemczech. Jak ustrzec siebie i podopiecznego przed kradzieżą

Data dodania — 2018-03-09

Wyjeżdżając za granicę, należy pamiętać o elementarnych zasadach bezpieczeństwa. Jest to szczególnie ważne, jeśli mamy pod opieką osoby trzecie. Jak zatem ustrzec siebie i seniora przed niepotrzebnym stresem związanym z kradzieżą bądź przestępstwem? Zapraszam do lektury.

Czytaj więcej

Co jest ważne w pracy w opiece?

Data dodania — 2018-03-05

Zawód opiekuna osób starszych staje się ostatnimi czasy coraz bardziej popularny. Społeczeństwa Europy się starzeją. Seniorzy potrzebują pomocy w zmaganiu się z trudnościami charakterystycznymi dla swojego wieku, stanu fizycznego, ale też po prostu towarzystwa, aby jesień życia nie była nacechowana samotnością.

Czytaj więcej

Co zrobić, kiedy rodzina wymaga za dużo? Jak się przed tym bronić?

Data dodania — 2018-02-26

Praca opiekuna to ciężkie i odpowiedzialne zadanie. Co jeśli naszych obowiązków jest zbyt wiele? Jak się zachować w takiej sytuacji? Jak delikatnie zasugerować rodzinie, że pewne czynności nie wchodzą w zakres naszych obowiązków ? Odpowiedzi na te i podobne pytania znajdziecie w naszym artykule. Miłej lektury!

Czytaj więcej

Prawda i mity o pracy polskich Opiekunów/ek Osób Starszych w Niemczech

Data dodania — 2018-01-26

W ostatnim artykule opisywaliśmy jak wygląda społeczność opiekunek, dzisiaj chcemy przyjrzeć się bliżej pracy polskich opiekunek, a szczególnie z nią związanych mitach i prawdach. Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej

Społeczność Opiekunów/ek. Jak wygląda w rzeczywistości?

Data dodania — 2018-01-12

Społeczność polskich opiekunów/ek pracujących w Niemczech jest nam wszystkim doskonale znana. Osoby pracujące w tej branży na co dzień spotykają się osobami, które pracują jako opiekunowie/ki osób starszych i dobrze wiedzą, że jest to ogromna, zgrana grupa osób, które w każdej sytuacji mogą na siebie liczyć.

Czytaj więcej

Opieka nad małżeństwem

Data dodania — 2017-12-20

Osoby szukające pracy w charakterze Opiekuna/ki osób starszych, często zastanawiają się czy opiekować się małżeństwem czy osobą mieszkającą samotnie? Podejmując taką decyzję każdy z Opiekunów/ek powinien kierować się własnym przekonaniem, cechami charakteru, temperamentem oraz posiadaną wiedzą z zakresu opieki.

Czytaj więcej

Wyjazd na święta, czyli dlaczego warto wyjechać na opiekę na święta. Pozytywne aspekty

Data dodania — 2017-12-05

Święta Bożego Narodzenia to niewątpliwie najbardziej specyficzny czas w roku. Dla wielu osób to najważniejsze dni, które chcą spędzić w gronie rodzinnym, dlatego to trudna do podjęcia decyzja, czy zdecydować się w tym czasie na pracę.

Czytaj więcej

Tradycje i zwyczaje obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia w Niemczech

Data dodania — 2017-12-04

Dla wszystkich tych osób, które być może po raz pierwszy te święta będą spędzać u naszych zachodnich sąsiadów, pragniemy przedstawić w skrócie jak wyglądają przygotowania do tych świąt i ich przebieg w Niemczech.

Czytaj więcej

Jak zaaklimatyzować się w nowej rodzinie?

Data dodania — 2017-11-21

Praca Opiekuna Osób Starszych ma wiele blasków jak i cieni. Jedną z sytuacji która niesie za sobą wyzwania jest zmiana rodziny, zaaklimatyzowanie się w nowym miejscu, właśnie z nowym podopiecznym.

Czytaj więcej

Nocne obowiązki Opiekuna Osób Starszych

Data dodania — 2017-11-13

Czy podopieczny ma prawo wymagać od nas pomocy również w nocy? W jakich sytuacjach jest to konieczne? Odpowiedź na te, jak również inne pytania związane z nocną opieką nad osobą starszą znajdziecie Państwo w poniższym artykule.

Czytaj więcej

Składanie kondolencji w języku niemieckim

Data dodania — 2017-10-31

Za kilka dni bardzo ważne święto dla Wielu z Nas. To czas zadumy i wspomnień o tych, którzy odeszli. Z tej okazji chcielibyśmy poruszyć ważny temat w pracy Opiekuna Osób Starszych - to czas rozstania z podopiecznym.

Czytaj więcej

Jak budować relacje z podopiecznym?

Data dodania — 2017-10-16

Praca Opiekuna/ki osób starszych w Niemczech jest męcząca, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Rozłąka z rodziną i zamieszkanie w obcym domu z osobą chorą to dla wielu opiekunów ciężki okres i spore wyzwanie, dlatego warto zadbać w tym czasie o dobre relacje z podopiecznym.

Czytaj więcej

Przysłowia niemieckie, które warto znać

Data dodania — 2017-10-03

,Przez żołądek do serca”, ,,Bez pracy nie ma kołaczy" czy ,,Kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje” - ile to razy w trakcie rozmowy używamy przysłów, powiedzeń, aby coś przekazać.

Czytaj więcej

,,Nie znam języka niemieckiego, czy jest dla mnie praca w opiece… "?

Data dodania — 2017-09-29

Szanowni Państwo, postanowiliśmy raz jeszcze podjąć próbę wyjaśnienia dlaczego niezbędna jest komunikatywna znajomość języka niemieckiego, aby opiekować się osobą starszą w Niemczech.

Czytaj więcej

Oktoberfest - najsłynniejsze niemieckie święto

Data dodania — 2017-09-15

Oktoberfest jest jednym z największych i najbardziej popularnych festynów ludowych odbywających się w Niemczech. Choć jego nazwa wskazuje na październik to obchody rozpoczynają się już we wrześniu i przyciągają rzesze entuzjastów piwa, zarówno z Niemiec jak i całej Europy.

Czytaj więcej

Interkadra w liczbach

11
Lat
doświadczenia
10000
Polubień
na Facebooku
20
Oddziałów
w całym kraju

Nasi partnerzy

InterKadra jest członkiem Sekcji Agencji Opieki

InterKadra jest członkiem Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia