Poradnik opiekunki/a

Wyjazd na święta, czyli dlaczego warto wyjechać na opiekę na święta. Pozytywne aspekty

Data dodania — 2017-12-05

Święta Bożego Narodzenia to niewątpliwie najbardziej specyficzny czas w roku. Dla wielu osób to najważniejsze dni, które chcą spędzić w gronie rodzinnym, dlatego to trudna do podjęcia decyzja, czy zdecydować się w tym czasie na pracę.

Czytaj więcej

Tradycje i zwyczaje obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia w Niemczech

Data dodania — 2017-12-04

Dla wszystkich tych osób, które być może po raz pierwszy te święta będą spędzać u naszych zachodnich sąsiadów, pragniemy przedstawić w skrócie jak wyglądają przygotowania do tych świąt i ich przebieg w Niemczech.

Czytaj więcej

Jak zaaklimatyzować się w nowej rodzinie?

Data dodania — 2017-11-21

Praca Opiekuna Osób Starszych ma wiele blasków jak i cieni. Jedną z sytuacji która niesie za sobą wyzwania jest zmiana rodziny, zaaklimatyzowanie się w nowym miejscu, właśnie z nowym podopiecznym.

Czytaj więcej

Nocne obowiązki Opiekuna Osób Starszych

Data dodania — 2017-11-13

Czy podopieczny ma prawo wymagać od nas pomocy również w nocy? W jakich sytuacjach jest to konieczne? Odpowiedź na te, jak również inne pytania związane z nocną opieką nad osobą starszą znajdziecie Państwo w poniższym artykule.

Czytaj więcej

Składanie kondolencji w języku niemieckim

Data dodania — 2017-10-31

Za kilka dni bardzo ważne święto dla Wielu z Nas. To czas zadumy i wspomnień o tych, którzy odeszli. Z tej okazji chcielibyśmy poruszyć ważny temat w pracy Opiekuna Osób Starszych - to czas rozstania z podopiecznym.

Czytaj więcej

Jak budować relacje z podopiecznym?

Data dodania — 2017-10-16

Praca Opiekuna/ki osób starszych w Niemczech jest męcząca, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Rozłąka z rodziną i zamieszkanie w obcym domu z osobą chorą to dla wielu opiekunów ciężki okres i spore wyzwanie, dlatego warto zadbać w tym czasie o dobre relacje z podopiecznym.

Czytaj więcej

Przysłowia niemieckie, które warto znać

Data dodania — 2017-10-03

,Przez żołądek do serca”, ,,Bez pracy nie ma kołaczy" czy ,,Kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje” - ile to razy w trakcie rozmowy używamy przysłów, powiedzeń, aby coś przekazać.

Czytaj więcej

,,Nie znam języka niemieckiego, czy jest dla mnie praca w opiece… "?

Data dodania — 2017-09-29

Szanowni Państwo, postanowiliśmy raz jeszcze podjąć próbę wyjaśnienia dlaczego niezbędna jest komunikatywna znajomość języka niemieckiego, aby opiekować się osobą starszą w Niemczech.

Czytaj więcej

Oktoberfest - najsłynniejsze niemieckie święto

Data dodania — 2017-09-15

Oktoberfest jest jednym z największych i najbardziej popularnych festynów ludowych odbywających się w Niemczech. Choć jego nazwa wskazuje na październik to obchody rozpoczynają się już we wrześniu i przyciągają rzesze entuzjastów piwa, zarówno z Niemiec jak i całej Europy.

Czytaj więcej

Jak zdobyć doświadczenie, by móc wyjechać jako OP

Data dodania — 2017-09-01

Znasz język niemiecki i myślisz o pracy za granicą jako opiekun/ka, jednak do tej pory opiekowałeś/aś się tylko swoimi rodzicami? Wspaniale! Doświadczenie zdobyte w rodzinie jest dla nas bardzo cenne

Czytaj więcej

Pflegedienst - pomoc dla Opiekuna

Data dodania — 2017-08-21

Pflegedienst to niemieckie organizacje (kościelne lub firmy prywatne) świadczące usługi pielęgniarskie, opiekuńcze i pielęgnacyjne.

Czytaj więcej

Jak Opiekun/ka powinna dbać o własne zdrowie na wyjeździe?

Data dodania — 2017-08-03

Praca Opiekuna/ki Osób Starszych wiąże się z codziennymi obowiązkami, które wymagają dużych nakładów sił, zarówno fizycznych jak i psychicznych. Warto zatem zastanowić się nad tym, jak Opiekunowie powinni dbać o swoje zdrowie, bo niezaprzeczalnie jest to ważna sprawa.

Czytaj więcej

Opiekun Osób Starszych, czyli praca również dla Panów

Data dodania — 2017-07-25

Praca w charakterze Opiekuna Osób Starszych kojarzy Nam się głównie z pracą jaką mogą wykonywać Panie. Prawda jest taka, że coraz więcej osób chętnych do podjęcia tej pracy to – Panowie.

Czytaj więcej

Hausarzt– lekarz pierwszego kontaktu w Niemczech

Data dodania — 2017-07-11

Wybierając się w podróż, czy w celach zarobkowych do Niemiec warto sprawdzić przed wyjazdem, jakie są możliwości i warunki korzystania z opieki medycznej w tym kraju.

Czytaj więcej

W jaki sposób radzić sobie z podopiecznym z zaawansowaną demencją/agresywnym alzheimerem?

Data dodania — 2017-06-27

Do jednych z najbardziej problematycznych zachowań, które są charakterystyczne dla osób z chorobą Alzheimera lub zaawansowaną demencją jest agresja. W szczególności w początkowych stadiach choroby, chory może mieć nagłe wybuchy. Przyczyn, dla których ktoś zachowuje się agresywnie może być kilka.

Czytaj więcej

Interkadra w liczbach

11
Lat
doświadczenia
9000
Polubień
na Facebooku
20
Oddziałów
w całym kraju

Nasi partnerzy

InterKadra jest członkiem Sekcji Agencji Opieki

InterKadra jest członkiem Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia