Poradnik

Znajomość języka niemieckiego

Data dodania — 2011-08-30

Znasz dobrze język niemiecki ?

Świetnie! Zatem nasza oferta z całą pewnością jest właśnie dla Ciebie. Nasi niemieccy klienci szczególnie cenią sobie osoby znające dobrze język Goethego. Wynika to przede wszystkim z faktu, że w wielu przypadkach mieszka się samemu z osobą wymagającą opieki, a rodzina podopiecznego czy podopiecznej mieszka w zupełnie innym mieście czy nawet Landzie. Mimo braku fizycznej obecności na co dzień, większość takich rodzin żywo interesuje się stanem zdrowia i samopoczuciem swoich rodziców czy krewnych. Często jedyną możliwością bieżących  kontaktów okazuje się rozmowa telefoniczna. Osoby mówiące dobrze po niemiecku bywają zatem dla takich rodzin dużym wsparciem i pomocą na co dzień.

"Nie wyobrażam sobie jak ktoś może jechać do pracy do Niemiec nie znając zupełnie języka niemieckiego. Taka osoba sobie nie poradzi i zamiast pomocy będzie dla rodziny tylko obciążeniem" 

stwierdza pani Ania, jedna z naszych opiekunek

"Ja  przed wyjazdem zainwestowałam w naukę: przez trzy miesiące chodziłam prywatnie na lekcje niemieckiego, pilnie uczyłam się słówek. Owszem, kosztowało mnie to wiele wysiłku i trudu, ale teraz nie mam żadnych problemów z językiem, a  sama praca nie jest już dla mnie źródłem stresów. Rodziny chwalą mnie i doceniają to, że mogą ze mną normalnie porozmawiać."

Większość niemieckich rodzin, jest na ogół bardzo zapracowana. Dobra znajomość języka niemieckiego pozwala na, tak bardzo docenianą przez naszych klientów, samodzielność oraz  sprzyja rozwijaniu bardziej familijnych i mniej oficjalnych stosunków. Ma to z kolei wręcz nieoceniony wpływ na miłą i przyjazną atmosferę pracy.

"Pamiętam, moje trudne początki sprzed kilku lat" 

wspomina Pani Paulina, pracująca u nas od roku

"dziadek mówił  po niemiecku sobie, ja po polsku sobie i wszyscy byliśmy bardzo nerwowi. Komunikacja była właściwie zerowa. Człowiek się tylko wściekał, że nic nie rozumie i cały czas się modlił żeby nikt do niego z tej rodziny nic nie mówił i nic od niego nie chciał. To była męka. Teraz, kiedy znam już dobrze język niemiecki czuję się w Niemczech swobodnie. Z większością rodzin u których ostatnio pracowałam miałam świetne, bardzo partnerskie kontakty. Nawet jeżeli pojawiały się jakieś problemy mogliśmy o nich podyskutować i je wyjaśniać. Z niektórymi zawiązała się nawet w trakcie tych pobytów nić przyjaźni która trwa do dzisiaj. Wysyłamy sobie kartki na Święta, dzwonimy do siebie można powiedzieć, że dzięki znajomości języka zyskałam nowych przyjaciół."

 

Znajomość języka niemieckiego jest kluczowa nie tylko w kontaktach interpersonalnych. Pomaga przede wszystkim w wykonywaniu codziennych obowiązków, a czasem może nawet pomóc uratować życie.

"Kiedyś miałam taką sytuację"  relacjonuje pani Ilona, która właśnie rozpoczęła u nas pracę
"opiekowałam się pewną starszą panią z Dortmundu chorą na serce. Moja podopieczna bardzo często źle się czuła i co jakiś czas trzeba było wzywać do niej lekarza, lub pójść wykupić lekarstwa do apteki. Kiedyś zdarzyło jej się zasłabnąć i tylko moja szybka reakcja i  natychmiastowe wezwanie karetki pomogło wyjść jej z tego wszystkiego cało. Nawet nie chcę myśleć o tym co by było, gdybym nie znała niemieckiego i nie umiała porozumieć się wówczas z lekarzem. Myślę, że przy takich wyjazdach trzeba mieć trochę wyobraźni i mierzyć siły na zamiary.?

Od pewnego czasu wzrosło zainteresowanie naszych niemieckich klientów osobami z dobrą znajomością języka niemieckiego.Osoby posiadające tą umiejętność bardzo szybko znajdują u nas pracę i mogą liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie. Niemieckie rodziny, w bardzo wielu wypadkach, wolą zapłacić więcej, ale mieć u siebie sprawdzoną opiekunkę - zaufanego partnera. Z naszego doświadczenia wynika, że jeżeli znika bariera językowa ? znikają też wszelkie stereotypowe uprzedzenia i większość spowodowanych słabą znajomością języka problemów komunikacyjnych. Dlatego ? naszym zdaniem jeżeli planujesz wyjazd za granicę warto zainwestować w naukę języków obcych bo jest to inwestycja, która zawsze się zwraca.

 

Wszelkich dodatkowych informacji na temat ofert pracy w charakterze opiekunki osób starszych udzielamy pod numerami telefonów 12 290 22 4012 290 44 14 lub komórkowym 666 826 907. Zapraszamy do kontaktu!

Interkadra w liczbach

13
Lat
doświadczenia
13000
Polubień
na Facebooku
20
Oddziałów
w całym kraju

Nasi partnerzy

InterKadra jest członkiem Sekcji Agencji Opieki

InterKadra jest członkiem Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia