Poradnik

Wyjazdy letnie szansą na dodatkowy dochód - wywiad z opiekunką

Data dodania — 2019-07-15

Opiekunka decydując się na wyjazd w okresie letnim może otrzymać wyższe wynagrodzenie i dodatkowe premie. Możliwości jest kilka: od dodatków do zleceń po premie. Wszyscy opiekunowie traktowani są sprawiedliwie - premie przyznawane są niezależnie od poziomu znajomości języka i od długości stażu.

Pierwszym sposobem na otrzymanie dodatkowego dochodu jest premia letnia. Warunkiem przyznania premii letniej jest wyjazd w okresie od 10.06 do 1.09 i świadczenie opieki co najmniej 30 dni. Za każde przepracowane 30 dni w czasie pierwszego zlecenia opiekun otrzymuje 100 Euro brutto. Maksymalnie może otrzymać 300 Euro brutto.

"Pracuję w szkole jako nauczycielka. W czasie wakacji mam mniej pracy w szkole, dlatego też postanowiłam wyjechać do Niemiec jako opiekunka osób starszych w ramach urlopu wypoczynkowego. Wyjazd z Interkadrą dał mi możliwość podreperowania domowego budżetu. Oprócz wynagrodzenia wynikającego z umowy otrzymałam premie letnią. Dlatego też wracam do Interkadry zawsze w okresie wakacji. Jeżdżę z Nimi 5 lat. Zlecenia, są sprawdzone, zawsze mam możliwość porozmawiania ze zmienniczką. Tak więc nie boję się, że ktoś mnie oszuka"- opowiada nam Pani Teresa z Warszawy

Kolejnym sposobem na otrzymanie dodatkowego dochodu, jest program poleceń. Za działania promocyjne, czyli polecanie nowych kandydatów na opiekunów wypłacane jest wynagrodzenie w wysokości 500 zł brutto, a za każdą kolejną osobę 50 zł brutto więcej. Warunkiem otrzymania premii jest polecenie opiekuna, który przepracuje w Niemczech minimum 45 dni. 

"Pierwszą premię otrzymałam zaraz po powrocie z Niemiec. W autobusie poznałam koleżankę, która wyjeżdżała prywatnie. Była załamana, gdyż okazało się że nie otrzymała całości wynagrodzenia jakie ustalała z rodziną. Opowiedziałam jej o mojej rodzinie w Niemczech i firmie. Zadzwoniłam do Interkadry i podałam numer koleżanki z autobusu. W czasie rozmowy usłyszałam od konsultantki, że otrzymam premię za polecenie opiekunki, jeśli uda się Pani Monice przejść pomyślnie proces rekrutacji i wyjedzie na zlecenie. Po pewnym czasie sprawdzając stan konta bankowego okazało się, że mam na nim więcej środków niż oczekiwałam. Ucieszyłam się ale wolałam to sprawdzić czy nie doszło do jakiejś pomyłki. Zadzwoniłam do firmy i usłyszałam, że to premia za polecenie opiekunki. Pani Monika zatrudniła się i również poleca inne opiekunki. Było mi ogromnie miło, gdyż udało mi się przekonać Panią Monikę do legalnej pracy a tym samym Interkadra zdobyła nowego, bardzo dobrego pracownika. Dlaczego polecam Interkadrę? Interkadrę polecam, że to rzetelna, wiarygodna i wypłacalna na czas firma- a to dla Nas, Opiekunek, bardzo ważne. Zawsze w torebce mam kilka ulotek Interkadry i jeśli ktoś zapyta mnie o firmę godną polecenia, daję ulotkę i mówię: zadzwoń, rozmowa z konsultantem nic nie kosztuje a masz możliwość zarabiania fajnych pieniędzy i możliwość rozwoju"- wspomina Pani Elżbieta z Krakowa

Jeśli więc zastanawiasz się nad wyjazdem do Niemiec jako opiekun/ka osób starszych zadzwoń bądź odwiedź biuro Interkadry i porozmawiaj o możliwości zatrudnienia. 

Interkadra w liczbach

16
Lat
doświadczenia
15000
Polubień
na Facebooku
15
Oddziałów
w całym kraju

Nasi partnerzy

InterKadra jest członkiem Sekcji Agencji Opieki

InterKadra jest członkiem Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia