Poradnik

Szkoły dla Opiekunów Osób Starszych

Data dodania — 2017-03-21

Od najdawniejszych wieków w życiu człowieka znaczącą rolę odgrywała edukacja. To dzięki niej poszerzamy swoje horyzonty, zdobywamy nowe kompetencje, umiejętności, a co za tym idzie, również podnosimy swoją wartość na rynku pracy.

Przez edukację, specjalistyczne kursy lub szkolenia możemy wyróżnić się na rynku pracy i zdobyć wymarzone stanowisko lub realizować swoje marzenia zawodowe.

A jak jest w przypadku Opiekunów Osób starszych?  Czy kursy, szkolenia faktycznie podnoszą ich wartość na rynku pracy? Pozwalają zdobyć „lepsze” oferty pracy?

Odpowiedź jest prosta, zdecydowanie tak!

Profesjonalny kurs przygotowuje osoby do pracy jako Opiekun/ Opiekunka osób starszych w Niemczech, a także w innych krajach, gdzie potrzebna jest tego rodzaju usługa.  Kursanci podczas kształcenia zdobywają potrzebną wiedzę i umiejętności w zakresie pielęgnacji osób starszych oraz opieki nad nimi.

Zazwyczaj taki kurs jest organizowany dla osób stawiających pierwsze kroki w tym zawodzie, ale jego adresatami mogą być również osoby, które już miały styczność z pracą jako Opiekun Osób starszych. Podczas takiego szkolenia można nabyć potrzebną wiedzę jak i uprawnienia lub w przypadku pracujących osób w tym zawodzie, uporządkować i usystematyzować swoją wiedzę. Kurs opiekuna osób starszych przede wszystkim jest stworzony dla wszystkich osób, które planują podjąć zatrudnienie w tym zawodzie.

Co zyskamy dzięki szkoleniu? Osoby po przebytym szkoleniu posiadają umiejętności z zakresu opieki i pielęgnacji, a co za tym idzie, są w pełni przygotowani do pracy, na przykład w Niemczech w roli Opiekuna. Jeśli chodzi o pracodawców niemieckich, oczekują oni od przyszłych kandydatów na opiekunów choćby minimalnej wiedzy z zakresu opieki i pielęgnacji osób starszych. Wychodząc naprzeciw takim oczekiwaniom wiele szkół w Polsce ma w swojej ofercie kierunki medyczne, będące często powiązane z pracą jako Opiekun Osób Starszych.

Gdzie należy szukać tego typu szkoleń? Często szkoły policealne mają w swojej ofercie tego rodzaju kurs, oprócz szkół możemy szukać np. w agencjach pracy zatrudniających opiekunki do pracy w Niemczech. Dobrze jest również popytać się w swoim lokalnym środowisku lub udać się do pobliskiego Urzędu Pracy, gdzie dostaniemy fachowe poradnictwo, a także informacje jakie trzeba spełniać warunki, żeby zakwalifikować się na tego rodzaju przedsięwzięcie.

Tak naprawdę możliwości jest wiele, najważniejsze to odpowiedzieć sobie na pytanie czy lubimy pomagać osobom starszym w podstawowych czynnościach związanych z dniem codziennym i czy myślimy o przekształceniu swojej pasji w zawód, który będzie stale obecny na rynku pracy.

Interkadra w liczbach

16
Lat
doświadczenia
15000
Polubień
na Facebooku
15
Oddziałów
w całym kraju

Nasi partnerzy

InterKadra jest członkiem Sekcji Agencji Opieki

InterKadra jest członkiem Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia