Poradnik

Pierwszy wyjazd jako Opiekun/ka do Niemiec - jak trzeba się przygotować i na co zwrócić uwagę?

Data dodania — 2018-08-10

Każdy zastanawia się jak przygotować się na długi wyjazd. W przypadku, gdy wyjazd jest podróżą służbową, sprawa staje się podwójnie skomplikowana. Stres, nieprzespane noce, już nie tylko ze względu na myśli “jak będzie” czy też “gdzie trafię”, ale również na to “co ze sobą zabiorę” i “czy jestem na to gotowa”? Jedną podstawową zasadą jest zachowanie zimnej krwi i czysta analiza, dzięki której unikniemy nieprzyjemnych konsekwencji nieprzygotowania.

Praca Opiekunki jest wymagająca, ale daje też dużo satysfakcji. Praca polega na ciągłej pomocy osobie starszej, schorowanej, często uzależnionej od nas. Osobę taką należy traktować z szacunkiem, dbać o nią i troszczyć się o jej dobro. Dlatego też wielką wagę ma tutaj nasze nastawienie. Jak trzeba więc się przygotować do takiej podróży, co zrobić i co ze sobą zabrać? Odpowiedź znajdą Państwo w kilku punktach poniżej.

  1. Walizka -  Podstawa każdego wyjazdu, która daje nam komfort. Trzeba zastanowić się nad tym co jest nam najbardziej potrzebne. Dla każdego te rzeczy mogą się nieznacznie różnić, jednak większość będzie się pokrywać:

  • ubrania - należy pomyśleć o tym, aby ubrania które zabieramy ze sobą, dawały nam dużą swobodę ruchu, by czuć się w nich komfortowo i nie ograniczały nas w żaden sposób. Pomyślmy również o tym aby zabrać kilka rzeczy na specjalne okazje np. do restauracji.

  • kosmetyki -  aby zabezpieczyć się przed wydawaniem pieniędzy w Niemczech, najlepiej wziąć ze sobą żel, szampon, balsam czy krem w dużych opakowaniach.

  • podręczna apteczka - na każdy wyjazd nie należy zapomnieć również o podstawowych lekach. Leki przeciwalergiczne są podstawą zapełnienia małej apteczki.  

  • słowniczek - dobrze jest się w niego zabezpieczyć. Każdemu zdarzyć się może zapomnieć słowa. Dzięki takiej małej książeczce możemy poprawić swoją komunikację z podopieczną, a także poziom języka.

  • telefon/laptop/tablet/mp3/książka/ krzyżówki/ sudoku- każdy człowiek lepiej się czuje, kiedy wieczorem może czymś zapełnić czas wolny. Czy to ulubiony serial, film, muzyka czy też zdjęcia lub rozmowy ze swoimi bliskimi od których dzielą nas setki kilometrów.

  1. Transport - w kwestii środków transportu, mogą Państwo głęboko odetchnąć. Interkadra pokrywa wszystkie koszty związane z wyjazdem jak i przyjazdem do kraju. Nie muszą się Państwo absolutnie o nic się martwić. Bus przyjeżdża bezpośrednio pod Państwa posesję i bezpiecznie zawodzi do miejsca docelowego - domu podopiecznego.

  2. Opieka - opieka nad osobą starszą jest bardzo wymagającym zajęciem. Przede wszystkim trzeba przygotować się emocjonalnie na dużą dawkę stresu i uwagi zwróconej na drugiego człowieka. Chorzy w zaawansowanym stadium choroby mogą być agresywni i nie reagować na sytuacje racjonalnie. Ratunkiem w takich przypadku jest duża doza spokoju i całkowite opanowanie.

  3. Dom - trzeba pamiętać, że obowiązkiem każdej opiekunki / opiekuna jest dbanie nie tylko o podopiecznego, ale również o jego gospodarstwo domowe. Czynności domowe są również ważnym aspektem pracy. Gotowanie, sprzątanie, pranie, prasowanie to jedne z głównych zadań opiekunki w domu. Dzięki książce kucharskiej takie zadanie może również sprawiać przyjemność. Jeśli chodzi o kwestię zabezpieczenia, warto również pomyśleć o tym czy pozostawione przez nas mieszkanie w Polsce będzie miało odpowiednią opiekę. Rośliny i Zwierzęta nie mogą pozostać bez nadzoru.

Interkadra w liczbach

16
Lat
doświadczenia
15000
Polubień
na Facebooku
15
Oddziałów
w całym kraju

Nasi partnerzy

InterKadra jest członkiem Sekcji Agencji Opieki

InterKadra jest członkiem Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia