Poradnik

Oszustwa w Niemczech. Jak ustrzec siebie i podopiecznego przed kradzieżą

Data dodania — 2018-03-09

Wyjeżdżając za granicę, należy pamiętać o elementarnych zasadach bezpieczeństwa. Jest to szczególnie ważne, jeśli mamy pod opieką osoby trzecie. Jak zatem ustrzec siebie i seniora przed niepotrzebnym stresem związanym z kradzieżą bądź przestępstwem? Zapraszam do lektury.

Po pierwsze pamiętaj o zasadzie ograniczonego zaufania wobec obcych osób. Nie ufaj zatem pierwszej lepszej napotkanej osobie na ulicy. W obcym środowisku, gdzie znasz język w stopniu ograniczonym, możesz błędnie odczytać prawdziwe intencje i narazić się na niebezpieczeństwo. Nie udzielaj zatem informacji na temat miejsca zamieszkania, miejsca pracy czy tych związanych z podopiecznym.

Mieszkając w domu podopiecznego, pamiętaj, że chronisz nie tylko jego zdrowie, ale również jego mienie. Miej więc na oku osoby odwiedzające seniora, czy są mu te osoby znane i jakie mają intencje. Wychodząc z domu, należy również zadbać o zabezpieczenie mieszkania, w którym senior pozostaje sam. Nawet krótka nieobecność może stanowić dobrą okazję do szybkiego rabunku!

Wychodząc na zakupy, pamiętaj, w której części torebki trzymasz portfel, aby mieć go zawsze na oku. Możesz też przewiesić torebkę przez ramię, co uniemożliwi jej wyrwanie. Bezpieczne okazuje się również włożenie wartościowych rzeczy w wewnętrzną kieszeń kurtki, co uniemożliwi ewentualne kradzieże.

Nie noś przy sobie więcej gotówki, niż wynika to z potrzeby zakupów danego dnia. Nie warto również demonstrować zawartości portfela przy obcych osobach.

Szczególną ostrożność zachowaj, wypłacając gotówkę z bankomatu. Przed podjęciem pieniędzy rozejrzyj się, czy nikt cię nie obserwuje ani nie idzie za Tobą po odejściu od bankomatu. Złodzieje często przystępują do kradzieży po oddaleniu się od automatu i bacznie obserwują, gdzie została schowana gotówka.

Korzystając z auta podopiecznego, nigdy nie zostawiaj wartościowych rzeczy w środku. Złodzieje nie mają skrupułów przed wybiciem szyby, aby zabrać pozostawioną torebkę bądź laptopa.

Stosując się do powyższych wskazówek, zminimalizujesz ryzyko kradzieży oraz zapewnisz bezpieczeństwo zarówno sobie, jak i podopiecznemu.

Interkadra w liczbach

16
Lat
doświadczenia
15000
Polubień
na Facebooku
15
Oddziałów
w całym kraju

Nasi partnerzy

InterKadra jest członkiem Sekcji Agencji Opieki

InterKadra jest członkiem Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia