Poradnik

Opiekun Osób Starszych, czyli praca również dla Panów

Data dodania — 2017-07-25

Praca w charakterze Opiekuna Osób Starszych kojarzy Nam się głównie z pracą jaką mogą wykonywać Panie. Prawda jest taka, że coraz więcej osób chętnych do podjęcia tej pracy to – Panowie. Często w Naszych zgłoszeniach pojawiają się sylwetki mężczyzn, którzy posiadają duże doświadczenie w branży opiekuńczej, są to zazwyczaj osoby wykwalifikowane mające wykształcenie np. jako Opiekun Medyczny lub też Opiekun Osób Starszych i Niepełnosprawnych. Oczywiście zdarzają się Panowie z długoletnim doświadczeniem rodzinnym i pracujący już w Niemczech.

Warto zauważyć, że Opiekun Osób Starszych to zawód z przyszłością, zarówno w Polsce jak i za granicą. Granice pomiędzy rolami damskimi i męskimi lubią się zacierać, a klienci coraz częściej decydują się na zatrudnienie panów. Prawdopodobnie za kilka lat zapotrzebowanie na opiekunów osób starszych – mężczyzn będzie znacznie większe niż obecnie, bo faktycznie zwiększa się ono z miesiąca na miesiąc. Panowie wykonują takie same czynności jak Opiekunki – zajmują się domem, utrzymują czystość, przygotowują posiłki – nie na darmo mówi się, że najlepsi kucharze to mężczyźni ;). Opiekunowie lepiej niż opiekunki sprawdzą się w dbaniu o osobę starszą z nadwagą lub z problemami w poruszaniu się. Mężczyźni posiadają więcej siły fizycznej, a zatem łatwiej będzie im pomóc w przenoszeniu osób, np. z wózka inwalidzkiego na łóżko. Panów charakteryzuje często także silniejsza psychika, dzięki której łatwiej znoszą rozłąkę z rodziną. Spotkać można się też z opiniami, że opiekunowie wykazują się dużą cierpliwością, która jest niezbędna we współpracy z osobą cierpiącą np. na chorobę alzheimera lub demencję.

Każdy z Panów tak samo jak w przypadku Pań, powinien znać język niemiecki w stopniu minimum komunikatywnym i posiadać już doświadczenie w opiece nad starszymi osobami. Bardzo przydatne są certyfikaty ukończonych kursów oraz potwierdzenie ukończenia szkoły np. jako pielęgniarz. Zachęcamy gorąco do gromadzenia referencji od rodzin, które świadczą o dobrze wykonywanej pracy.

Nasi Specjaliści ds. Rekrutacji bardzo chętnie udzielą wszelkich informacji i odpowiedzą na nurtujące pytania - chętnych panów to wypróbowania swoich sił w charakterze Opiekuna Osób Starszych zapraszamy do aplikowania! 

Interkadra w liczbach

16
Lat
doświadczenia
15000
Polubień
na Facebooku
15
Oddziałów
w całym kraju

Nasi partnerzy

InterKadra jest członkiem Sekcji Agencji Opieki

InterKadra jest członkiem Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia