Poradnik

Opieka w Niemczech - wyjazd jednorazowy czy stałe źródło utrzymania?

Data dodania — 2017-04-28

Pracę jako Opiekun/-ka osób starszych w Niemczech można traktować jako dorywczą lub jako źródło stałego dochodu. Decyzja co do tego, którą z opcji wybrać należy wyłącznie do Państwa. My, natomiast, możemy tym artykułem jedynie pomóc w  podjęciu decyzji.

Z jednorazowym wyjazdem do Niemiec jako Opiekun/-ka osób starszych w Niemczech kojarzeni są najczęściej nauczyciele. To właśnie oni, z racji około dwumiesięcznego letniego urlopu, bardzo często decydują się na dorobienie sobie w ten sposób. Nie oznacza to jednak, że nauczyciele to jedyna grupa zawodowa, która z nami okresowo wyjeżdża. Każdy, kto ma możliwość wzięcia urlopu, może wyjechać z nami do pracy w charakterze Opiekuna/-ki osoby starszej. Nie należy jednak zapominać o wymaganym doświadczeniu w opiece oraz o podstawowej znajomości języka niemieckiego.

Na jednorazowe wyjazdy decydują się także osoby, które mają jeszcze dzieci i nie chcą na dłuższy czas pozostawić ich pod opieką kogoś innego.

Dwumiesięczny wyjazd jako Opiekun/-ka osoby starszej może być także świetnym pomysłem na dorobienie sobie przed dniami generującymi dość duże wydatki, takimi jak ślub, I komunia święta czy wakacje.

Za najbardziej interesujący jednorazowy wyjazd można uznać pobyt podczas dni świątecznych. Można wówczas poznać kulturę i obyczaje niemieckie. Jest to idealna okazja na zaznajomienie się z nietypowymi potrawami, kolędami czy tradycjami. Pobyt w Niemczech na święta wiąże się także z dodatkami pieniężnymi, co może być dodatkową pokusą dla osób potencjalnie zainteresowanych.

Taki jednorazowy wyjazd do Niemiec na pewno wspomoże domowy budżet, a dwa miesiące spędzone za granicą nie są zbyt długim czasem rozłąki z rodziną i przyjaciółmi. Dodatkowo, to zawsze możliwość zobaczenia nowego miejsca, poznania nowych ludzi, nowej kultury. Osoby, które nie znają biegle języka niemieckiego, mają szansę podszkolić tę umiejętność, co na pewno przyda się w przyszłości. Osoby, które znają język niemiecki idealnie, mogą tę umiejętność sobie odświeżać, wiadomo bowiem, że kiedy nie używamy jakiegoś języka obcego, zapominamy z niego bardzo dużo. Przede wszystkim wyjazd do Niemiec do pracy to doświadczenie, które możemy wpisać w CV. Dla przyszłego potencjalnego pracodawcy może świadczyć to o takich cechach charakteru jak na przykład: wyrozumiałość, opiekuńczość, cierpliwość, uczciwość czy godność zaufania.

Wyjazd jednorazowy może być także próbą, czy praca na stałe w tym charakterze byłaby dla Państwa odpowiednia :)

Na pracę jako Opiekun/-ka osób starszych w Niemczech na stałe decydują się osoby, które przede wszystkim tego chcą i są do tego przygotowane. My, ze swojej strony, umożliwiamy Państwu pracę na stałe na naprawdę dogodnych warunkach, mianowicie:

  • umowa podpisywana jest na czas nieokreślony, co oznacza, że nie muszą Państwo w przypadku każdego wyjazdu  podpisywać umowy,
  • za czas pobytu w Polsce także odprowadzamy składki zusowskie, co oznacza choćby to, że nasi pracownicy są ubezpieczeni także podczas pobytu w Polsce,
  • długość przerwy pomiędzy jednym a drugim wyjazdem do pracy w Niemczech zależy tylko i wyłącznie od Państwa - sami najlepiej wiecie, ile czasu jest Wam potrzebne na odpoczynek, odwiedziny rodziny i przyjaciół czy załatwienie formalności.

Osoby, które pracują w tym charakterze na stałe można podzielić na dwie grupy, biorąc pod uwagę temat powrotu do danej podopiecznej/ podopiecznego:

1. Osoby, które chcą wracać do sprawdzonej już osoby, ponieważ wiedzą jaki ma tryb dnia, rozumieją się, mają wspólne tematy czy zainteresowania, typu chodzenie na spacery, oglądanie programów w telewizji, granie w karty, słuchanie tej samej muzyki, lubią te same potrawy.

2. Osoby, które chcą zmieniać podopiecznych, ponieważ chcą poznawać nowe osoby, jeździć w inne miejsca, zdobywać doświadczenie.

Proszę pamiętać, że wyjeżdżając z nami zarówno dorywczo, jak i na stałe nie musicie się Państwo martwić o żadne formalności - wszystko załatwimy!

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu, odpowiemy na wszystkie możliwie wyczerpując temat!

 

Interkadra w liczbach

16
Lat
doświadczenia
15000
Polubień
na Facebooku
15
Oddziałów
w całym kraju

Nasi partnerzy

InterKadra jest członkiem Sekcji Agencji Opieki

InterKadra jest członkiem Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia