Poradnik

Jak dobrze spakować się na wyjazd za granicę do pracy?

Data dodania — 2015-12-21

Podstawowe informacje i lista

Ważnym jest, aby w pierwszej kolejności  dowiedzieć się jak najwięcej o miejscu, do którego jedziemy. Należy zastanowić się również, jakie czynności będziemy wykonywać w życiu codziennym podczas całego pobytu, jakie przedmioty mogą nam być przydatne w pracy, jak i poza nią.

Dlatego planowanie zawartości walizki, powinno być poprzedzone sporządzeniem listy, w której spiszemy wszystkie potrzebne rzeczy.

A więc co?

Zaczynając od najważniejszego –  skupmy się na dokumentach. Bilet, dowód osobisty, ważne prawo jazdy, karta do bankomatu, adres miejsca pracy, kontrakt z firmą, dzięki której jedziemy oraz kontakt do koordynatorów –  to rzeczy, bez których „ani rusz”. Tym powinniśmy zająć się w pierwszej kolejności.

Następnie, ze względu na charakter wykonywanej pracy, jej miejsce oraz pogodę w kraju docelowym, warto by dobrać odpowiednią odzież.  W pracy opiekunki domowej najlepiej sprawdzą się stroje luźne i wygodne, pozwalające na swobodne poruszanie się.  Niemniej jednak warto zadbać  także o jeden strój formalny, przydatny do eleganckiego wyjścia lub uroczystej kolacji, np. z okazji urodzin seniora/seniorki. W związku z tym należy zadbać o wcześniejsze pranie i prasowanie odzieży. Nie zapominajmy o odpowiednio dobranym obuwiu, które szczelnie pakujemy w foliowe torebki.

Skupiając się na rzeczach niezbędnych – pamiętajmy o kosmetykach. Powinny być one oddzielone od odzieży, w razie rozlania. Najlepiej zapakowane w szczelnie zamykane, specjalnie do tego służące woreczki. Wtedy mamy pewność, że odzież jest bezpieczna.

Nie zapominajmy także o przyjemnościach, pozwalających zrelaksować się w czasie wolnym od pracy. Kontakt z bliskimi jest sprawą priorytetową, zapewnijmy sobie dostęp do komunikowania się z nimi. Zorientujmy się czy na miejscu jest dostęp do komputera, Internetu, telefonu… Jeżeli nie, to warto wziąć ze sobą laptopa, kupić kartę z mobilnym Internetem, ściągnąć aplikację skype na telefon. Zredukujemy tym samym poczucie tęsknoty, unikniemy dyskomfortu związanego z pobytem w obcym dla nas miejscu. Warto zabrać ze sobą dobrą książkę, kilka polskich gazet lub inne rzeczy, które umilą nam wolna chwilę. Na pewno przyda nam się słownik polsko-niemiecki, aby móc coraz swobodniej porozumiewać się z podopiecznymi.

Osoby cierpiące na chorobę lokomocyjną powinny zaopatrzyć się w odpowiednie leki na podróż. W przeciwnym razie sam dojazd może okazać się nieprzyjemną sytuacją.

Pamiętaj! Planowanie ekwipunku nigdy nie powinno być pozostawione na ostatnia chwilę. Unikniesz tym samym dyskomfortu związanego z pobytem z dala od domu.

Rzeczą najważniejszą, o której nie powinniśmy zapominać jest uśmiech i pogoda ducha!

Źródło:

http://www.idealpflege.com.pl/abc-opiekuna-i-opiekunki/jak-dobrze-przygotowa-si-na-wyjazd-do-pracy-za-granic-w-charakterze-opiekunki-osob-starszych

Interkadra w liczbach

11
Lat
doświadczenia
10000
Polubień
na Facebooku
20
Oddziałów
w całym kraju

Nasi partnerzy

InterKadra jest członkiem Sekcji Agencji Opieki

InterKadra jest członkiem Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia