Poradnik

Dlaczego warto wyjechać z InterKadrą?

Data dodania — 2019-01-04

Jak rozpoznać uczciwą i dobrą agencję pracy za granicą?

 
Wybór wiarygodnej firmy, jest podstawą zadowolenia i satysfakcji każdego pracownika. Przy tak ciężkiej i odpowiedzialnej pracy jaką jest opieka nad osobą starszą, wsparcie i możliwość polegania na firmie, w której pracujemy ma szczególne znaczenie. Oczywiście nie bez znaczenia są również godziwe zarobki.
 
Pani Zofia jest już emerytką i chciała sobie „dorobić” do emerytury.
„Na rynku działa wielu oszustów, którzy żerują na naiwnych”

stwierdza pani Zofia, która właśnie zaczęła pracę jako opiekunka.

„Dlatego trzeba bardzo uważać. Obiecują złote góry, mamią obietnicami kosmicznych zarobków, a potem jak przychodzi co do czego to okazuje się, że nic z tego nie jest prawdą. Miałam okazję pracować w jednej z agencji oferujących pracę opiekunkom w Niemczech. Myślałam, że skoro się reklamują w gazecie, można wszędzie znaleźć ich ofertę, to są wiarygodni i mnie nie oszukają. Ale to była pomyłka! Zależało mi na dobrze płatnej pracy, ponieważ moja emerytura była bardzo niska, więc bardzo się ucieszyłam z dobrych zarobków, które mi zaproponowali. Ale na tym się skończyło. Na czas wypłacono mi tylko cześć wynagrodzenia, a pozostałą część dostałam dopiero po 2 miesiącach. A ja im zaufałam. Miałam do spłacenia raty za pralkę w banku i do dziś mam z tego powodu kłopoty z komornikiem.”

Dlaczego wybrałam ofertę agencji InterKadra?

„Nie mam już 20 lat ani czasu na eksperymenty i ryzyko, dlatego wybrałam tą firmę. Przedstawiona oferta pracy zgadzała się z tym co zastałam na miejscu. Praca została dobrana do moich możliwości. A zarobki są bardzo atrakcyjne. Firma umie docenić dobrych i doświadczonych pracowników.” 
Pani Zofia dokonała słusznego wyboru, ponieważ nasza oferta jest uczciwa i wyróżnia się na rynku, o czym świadczą setki zadowolonych ze współpracy z nami opiekunek. Nasza agencja opłaca składki ZUS, a oferty są dobierane indywidualnie i zależą od kwalifikacji i wcześniejszego doświadczenia opiekunki.

Gdy pojawią się problemy ?

Pani Maria pracuje u nas od roku. Jest zadowolona i w końcu może czuć się bezpiecznie.
„To co ja przeżyłam w poprzedniej firmie to woła o pomstę do nieba” żali się. „Totalny bałagan i chaos. Czekałam na druk A1 i kartę EKUZ, które upoważniają do pójścia do lekarza. Przeziębiłam się, błagałam agencję, żeby mi przesłała tę kartę lub druk, ale nikt się mną nie przejął. Ciągle słyszałam, że prześlą, a dokumentów nadal nie było. Nigdy nie zobaczyłam ich na oczy. Nie miałam wielu pieniędzy ze sobą, więc w końcu rodzina przesłała mi pieniądze z Polski i poszłam do lekarza prywatnie. To było po prostu nieludzkie. Aż się boję pomyśleć, co by się stało jakbym musiała iść, na przykład, do szpitala.” 
W naszej firmie rzetelna dokumentacja pracownicza to kwestia bezdyskusyjnie najważniejsza. Staramy się mieć ciągły kontakt z osobami wyjeżdżającymi do Niemiec i na bieżąco wyjaśniać wszystkie kwestie i zawiłości oraz czuwać nad tym, żeby pracujące u nas opiekunki czuły się bezpiecznie. 
„Odczułam to na własnej skórze”

potwierdza pani Weronika, pracująca u nas od dwóch miesięcy.

„Nie umiałam dobrze niemieckiego, ale miałam ciężką sytuację finansową i bardzo chciałam wyjechać do pracy do Niemiec. Wybrałam InterKadrę i to był strzał w dziesiątkę. Firma troszczyła się o mnie od samego początku. Znaleźli mi dobrą pracę, a gdy pojawiły się problemy z babcia, którą się opiekowałam, bo miała swoje różne, dziwne przyzwyczajenia np. bardzo oszczędzała na jedzeniu i chciała jeść tylko mrożonki, agencja od razu skontaktowała się z rodziną i przedstawiła całą kłopotliwą sytuację. Dzięki ich interwencji udało się szybko znaleźć kompromis. Babcia stała się bardziej otwarta na moje kulinarne propozycje, a ja jestem szczęśliwa, że nie muszę zmieniać pracy i że tak sprawnie udało się wszystko załatwić.” 
Ze słyszenia wiemy - potwierdza pani Marta Czerwiec - pracownik biura InterKadra, że dla wielu działających na rynku agencji priorytetem jest tylko i wyłącznie wysłanie do pracy jak największej ilości opiekunek. Późniejszy los tych pań, ich problemy, trudne czasem do przewidzenia, skomplikowane sytuacje, które zastają na miejscu nikogo już nie obchodzą. Sprawa pani Weroniki to drobnostka. Wiemy jednak, że takie drobne rzeczy potrafią czasem najbardziej uprzykrzyć pobyt w Niemczech i są frustrujące dla opiekunek, dlatego też zawsze staramy się pomóc.

Interkadra w liczbach

16
Lat
doświadczenia
15000
Polubień
na Facebooku
15
Oddziałów
w całym kraju

Nasi partnerzy

InterKadra jest członkiem Sekcji Agencji Opieki

InterKadra jest członkiem Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia