Poradnik

Gdzie na urlop? Morze, góry? A może warto więcej zarobić?

Data dodania — 2014-06-10

Maj, czerwiec to czas, kiedy zaczynamy planować zbliżający się sezon urlopowy. Polacy najczęściej wybierają wyjazd nad polski Bałtyk lub wyjazd w góry. Jednak wraz z rosnącymi cenami i stawkami noclegowymi wyjazd nad polskie morze kosztuje tyle, co wyjazd zagraniczny.

Czytaj więcej

Zawód – Opiekun/ka Osób Starszych w Niemczech.

Data dodania — 2014-05-20

Zawód opiekuna osób starszych staje się ostatnimi czasy coraz bardziej popularny. Tendencje są nieubłagalne – europejskie społeczeństwo staje się coraz starsze - już teraz wielu seniorów potrzebuje pomocy i towarzystwa w zmaganiu się z trudnościami jesieni życia.

Czytaj więcej

Praca na czarno - czy to się opłaca?

Data dodania — 2014-04-30

Ludzie bardzo często podejmują decyzję o wyjeździe do pracy – nielegalnie. Powodów jakie nimi kierują jest wiele.

Czytaj więcej

Wielkanoc w Europie. Kuchnia i zwyczaje.

Data dodania — 2014-04-17

Czas Wielkanocy to czas nowego życia, jego symbolem jest jajko, które staje się na czas Świąt pisanką znaną w całej Europie.

Czytaj więcej

Przesilenie wiosenne – nie walcz. Zapobiegaj!

Data dodania — 2014-04-09

Wiosna to obok lata jeden z najpiękniejszych okresów w roku. Po miesiącach szarości oraz fatalnej pogody, wreszcie wokół nas jest kolorowo, a nam chce się żyć. Mimo tego coraz więcej ludzi - także w sile wieku uskarża się na skutki przesilenia wiosennego.

Czytaj więcej

Wychowanie nastolatka, gdy rodzice pracują za granicą

Data dodania — 2014-03-07

Trudna sytuacja na krajowym rynku pracy sprawia, że wiele osób zostało zmuszonych do poszukiwania zatrudnienia za granicą. Zdarza się, że decydują się na wspólny wyjazd małżeństwa posiadające dzieci.

Czytaj więcej

Przenoszenie podopiecznego - porady oraz ćwiczenia

Data dodania — 2014-02-21

Zapewne każdy z Nas ma świadomość, jak ważne jest utrzymanie sprawnego kręgosłupa, który pozwala nam cieszyć się życiem i sprawnością ruchową przez wiele lat. Jak pogodzić pracę opiekunki osób starszych z dbałością o kręgosłup? Nie jest to skomplikowane. Przeczytajcie!

Czytaj więcej

Boże Narodzenie: w pracy z podopiecznym czy w domu?

Data dodania — 2013-10-16

Praca za granicą w charakterze opiekuna osoby starszej, zwłaszcza w święta, to dla wielu osób trudny wybór.

Czytaj więcej

Ryzykowna gra czyli praca na czarno za granicą

Data dodania — 2013-08-01

Zawód opiekunki osób starszych jest uznawany za zawód z przyszłością. Nic w tym dziwnego – ofert pracy w tej branży jest sporo. Popyt na opiekunki jest także w innych krajach.

Czytaj więcej

Praca bez pośredników: pracuję za granicą na własną rękę.

Data dodania — 2013-08-01

Jest kilka możliwości pracy za granicą. Praca legalna, praca na czarno oraz praca bez pośredników: praca załatwiana samodzielnie, poprzez ogłoszenia, oferty od znajomych, rodziny, która tam na miejscu mieszka i pracuje.

Czytaj więcej

Legalna praca w Niemczech: dlaczego warto?

Data dodania — 2013-08-01

Praca w Niemczech legalnie jest wciąż postrzegana jak mniej atrakcyjna. I choć ten pogląd odchodzi do przeszłości, warto zastanowić się czemu praca legalnie jest przez niektórych traktowana po macoszemu.

Czytaj więcej

Zarobki opiekunek osób starszych

Data dodania — 2013-08-01

Powodem dla którego Panie wyjeżdżają za granicę do pracy są zarobki. W ciągu kilku tygodni można zarobić tyle, ile w Polsce trzeba pracować kilka miesięcy. Nic dziwnego, że praca opiekunki cieszy się takim zainteresowaniem.

Czytaj więcej

Sen i bezsenność

Data dodania — 2012-07-25

Dorosły człowiek powinien spać w ciągu doby 6 – 8 godzin. Zazwyczaj, (choć nie zawsze) ludzie bardzo aktywni śpią mniej a w miarę upływu lat liczba przesypianych godzin zwiększa się do 9. Ale są to sprawy indywidualne i granice godzin, które są w normie są bardzo szerokie.

Czytaj więcej

Choroby psychiczne podeszłego wieku

Data dodania — 2012-07-27

Jedną z najczęściej spotykanych chorób psychicznych jest otępienie, zwane częściej demencją lub (popularnie i niewłaściwie) zanikiem pamięci.

Czytaj więcej

Miażdżyca u osób w podeszłym wieku

Data dodania — 2012-07-30

Miażdżyca – choroba tętnic, polegająca na powstawaniu w nich twardych nacieków, zwanych blaszkami miażdżycowymi. W miarę coraz rozleglejszej choroby naczynia ulegają zwężeniu, usztywnieniu, a nieraz całkowitej niedrożności.

Czytaj więcej

Interkadra w liczbach

12
Lat
doświadczenia
13000
Polubień
na Facebooku
20
Oddziałów
w całym kraju

Nasi partnerzy

InterKadra jest członkiem Sekcji Agencji Opieki

InterKadra jest członkiem Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia