Poradnik

Jak Internet pomaga w nauce języków obcych?

Data dodania — 2017-05-02

Do tego, aby uczyć się języków obcych, chyba nie musimy Was namawiać?

Uczymy się języka obcego, by mieć lepszą pracę, wyższe kwalifikacje czy wyjechać do pracy za granicę. Więcej również podróżujemy, a zatem znajomość języka obcego jest bardzo pomocna. Naukę możemy rozpocząć w jednej z tysięcy szkół stacjonarnych lub online. Kursy językowe online stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnej nauki języka. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy są one lepszym rozwiązaniem. Wszystko zależy od potrzeb i możliwości osoby uczącej się. Jedni wolą tradycyjny kurs, inni zaś stawiają na nowoczesną technologię, umożliwiającą komunikację za pomocą komputera czy tabletu. Zarówno kurs języka obcego online, jak i tradycyjny mają swoje zalety. Dzisiaj skupimy się na tych w trybie online.

Uczysz się, kiedy chcesz!

Dostępność materiałów przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu to kolejna istotna zaleta kursów online. Ćwiczenia, powtórki materiału dostępne są online non stop. Niektórzy lubią uczyć się w nocy, inni mają na to czas tylko późnym wieczorem, kiedy dzieci już śpią. To żaden problem, kurs online to możliwość nauki o dowolnej porze i w dowolnym dniu – nawet w niedziele i święta. Niektórym osobom naprawdę brakuje czasu na tradycyjny kurs czy zajęcia językowe, gdyż godziny zajęć nie pasują do godzin pracy. W przypadku kursu online ten problem nie istnieje.

Uczysz się nawet wtedy, gdy do najbliższej szkoły językowej masz daleko!

Nauka języków online daje możliwości osobom, które mieszkają w mniejszych miastach i na wsiach. W natłoku codziennych obowiązków zawodowych i rodzinnych dodatkowe dojazdy na kurs języka mogą stanowić realną przeszkodę w nauce języka obcego. Dlatego kurs online jest dla tych osób idealnym rozwiązaniem.

Jaki kurs wybrać?

W Internecie dostępnych jest bardzo wiele kursów oraz stron do nauki języka obcego bez wychodzenia z domu. Jednak przed wyborem odpowiedniego warto zastanowić się, czym charakteryzuje się skuteczny internetowy kurs nauki języka obcego.

1. Nauka słówek – duża i rozbudowana baza słownictwa (obrazki i zdania)

Skuteczny kurs języka obcego online powinien posiadać odpowiednio dużą bazę słownictwa z większością niezbędnych zwrotów i wyrażeń występujących w języku obcym. Dobrze, jeśli do kursu dołączone zdjęcia i grafiki obrazujące słówka oraz przykładowe zdania z ich użyciem. Wpływa to zarówno na ich lepsze kojarzenie, jak i efektywniejsze zapamiętywanie uczonych słów i całych gotowych zwrotów.

2. Nauka prawidłowej wymowy dzięki nagraniom audio w mp3

Jest to konieczne, aby nie tylko znać znaczenie słowa, wyrażenia, ale też potrafić prawidłowo je wymawiać, co w przyszłości będzie skutkować właściwym zrozumieniem ze strony odbiorcy podczas rozmowy.

3. System powtórek

Do trwałego zapamiętania nauczonych słówek lub wyrażeń konieczne jest ich częste powtarzanie w odpowiednich odstępach czasu. Dlatego dobry kurs języka obcego online powinien być wyposażony w odpowiedni algorytm powtarzania, który w optymalny sposób będzie planował za ucznia cykl powtórek nauczonych słówek, tak aby ich nauka i zapamiętywanie okazały się jak najbardziej efektywne.

4. Statystyki, monitorowanie postępów

Aby zapewnić systematyczność nauki, kurs języka obcego online powinien motywować ucznia do pracy. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest udostępnienie rozbudowanych statystyk, dzięki którym uczeń może na bieżąco monitorować swoje postępy w nauce.

5. Multimedia oraz różnorodność udostępnianych materiałów

Kompleksowy kurs języka online to taki, który nie sprowadza się tylko do nauki słownictwa. Powinien zawierać też naukę gramatyki wraz z konkretnymi przykładami oraz inne zadania, testy i ćwiczenia. Wybierając kurs języka obcego online, powinniśmy poszukać strony, która oferuje bardzo dużą ilość materiałów multimedialnych do nauki. Chodzi tutaj o filmy i nagrania video, pliki audio, moduły do nagrywania własnych wypowiedzi, grafiki oraz zdjęcia itp.

6. Mobilność

W dzisiejszych czasach, kiedy z Internetu korzystamy nie tylko za pomocą komputera, ale też tabletów i smartfonów, języka obcego możemy się uczyć praktycznie wszędzie. Szukajmy kursu, który ma mobilne wersje swoich platform szkoleniowych. Dzięki temu będziemy mogli wykorzystać na naukę nawet czas w tramwaju, autobusie czy pociągu.

7. Wygląd i funkcjonalności kursu

Inną bardzo ważną cechą dobrego kursu online jest kolorystyka serwisu i jego funkcjonalność. Powinien on być przede wszystkim przejrzysty, czytelny i intuicyjny, aby nawigowanie po serwisie nie rozpraszało uwagi kursanta.

W Internecie można znaleźć bardzo dużo stron do nauki języków obcych online. Część z nich jest darmowa, inne wymagają opłacenia abonamentu. W przypadku sprawdzonych kursów, które najczęściej są płatne, mamy gwarancję najwyższej jakości przygotowanych materiałów i dużej bazy słownictwa oraz ćwiczeń. Często takie strony udostępniają możliwość darmowej rejestracji i przetestowania nauki w serwisie przed zakupem pełnego dostępu. Warto z takich możliwości korzystać i samemu sprawdzić, czy dany kurs zawiera elementy wymienione powyżej oraz czy forma nauki spełnia nasze oczekiwania.

 

Interkadra w liczbach

16
Lat
doświadczenia
15000
Polubień
na Facebooku
15
Oddziałów
w całym kraju

Nasi partnerzy

InterKadra jest członkiem Sekcji Agencji Opieki

InterKadra jest członkiem Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia