Aktualności

Opiekunka lutego wybrana!

Data dodania — 2021-02-09

Opiekunką lutego w Interkadrze została Pani Bożenna z Kętrzyna!

 

 

Interkadra: Dzień dobry, Pani Bożenno, dzwonię, by przekazać Pani informację o tym, że została Pani wybrana Opiekunką lutego w Interkadrze, czego bardzo mocno gratuluję!

Pani Bożenna: Bardzo się cieszę i serdecznie dziękuję!

 

Interkadra: Pani Bożenno, proszę opowiedzieć, co lubi Pani robić w wolnym czasie.

Pani Bożenna: Moje hobby to robótki ręczne. Metodą krzyżykową haftuję obrazy. Teraz na przykład tworzę kwiaty polne w mosiądzowym wazonie i ten obraz będzie miał metr wysokości i 80 cm szerokości. To mój piętnasty obraz. Jeden z nich, który przedstawiał irysy, słoneczniki i malwy robiłam rok. Lubię to robić, ponieważ mnie to wycisza. Poza tym chętnie robię na drutach (np. skarpety) oraz szydełkuję (np. firany). Pierwszą rzeczą, którą zrobiłam na drutach była opaska na włosy. Miałam wtedy 7 lat i wszystkiego nauczyła mnie mama. Ogólnie kocham pracować :)

   

Interkadra: Podziwiam takie pozytywne podejście :) Wiem, że mówi Pani bardzo dobrze po niemiecku. Gdzie nauczyła się Pani tego języka? 

Pani Bożenna: Wszystkiego nauczyłam się pracując w Niemczech. Jak jechałam do pracy pierwszy raz, znałam dosłownie 4 słowa. Niedawno zaczęłam uczyć się angielskiego sama dla siebie, by móc porozumiewać się w jeszcze jednym języku.

 

Interkadra: To świetna motywacja! Wiem, że regularnie wraca Pani do swoich podopiecznych. Mogę zapytać dlaczego?

Pani Bożenna: Wracam do nich z miłości. Do jednej Pani jeździłam 5 lat i za każdym razem, kiedy jechałam do Polski, podopieczna trafiała do szpitala. Na setne urodziny upiekłam jej tort. Mamy z tego dnia wspólne zdjęcie. Pani zmarła mi na rękach mając 100 lat i 6 miesięcy. Uważam, że śmierć drugiej osoby to nasze ryzyko zawodowe, to pewien etap w życiu każdego, dlatego warto się na przygotować. W pierwszym momencie jest to na pewno szok. Poza tym duszy i serca po ukochanych podopiecznych zakleić się nie da, a żal w sercu zostaje do końca życia. Jednak praca w opiece wiąże się też z bardzo dużą ilością pozytywnych przeżyć. Ze wspomnień, które mam zawsze w pamięci, jest sytuacja, kiedy Podopieczna powiedziała, że mnie kocha. Na to ja odpowiedziałam, że kocham ją podwójnie, a ona, że mnie potrójnie :)

 

InterKadra: Pani Bożenno, aż przeszły mnie ciarki! :) Dziękuję za rozmowę, Pani pracę i zaangażowanie oraz jeszcze raz gratuluję!

Pani Bożenna: Dziękuję za przyznany tytuł oraz pracę wszystkich pracowników działu niemieckiego InterKadry! :)

Interkadra w liczbach

14
Lat
doświadczenia
15000
Polubień
na Facebooku
15
Oddziałów
w całym kraju

Nasi partnerzy

InterKadra jest członkiem Sekcji Agencji Opieki

InterKadra jest członkiem Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia