Aktualności

Opiekunka listopada wybrana!

Data dodania — 2021-11-24

Interkadra: Dzień dobry, Pani Iwono, dzwonię, by przekazać Pani informację o tym, że została Pani wybrana Opiekunką listopada w InterKadrze, czego bardzo mocno gratuluję!

 

Pani Iwona: Bardzo się cieszę i serdecznie dziękuję!

 

Interkadra: Pani Iwono, proszę opowiedzieć mi i naszym czytelnikom coś o sobie, o swoich zainteresowaniach.

Pani Iwona: Obecna pora roku nie zachęca, aby spędzać czas na świeżym powietrzu, dlatego w takim okresie jaki mamy teraz najbardziej lubię oglądać telewizję lub grać  wieczorami w karty.  Natomiast latem uwielbiam jeździć na swoją działkę pod miastem, mam tam piękny ogród, dbanie o niego sprawia mi wielką przyjemność. W wolnym czasie spotykam się również ze znajomymi i rodziną. 

 

Interkadra: To prawda, jesień bywa nieprzewidywalna, a obecne temperatury nie zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu. Pani Iwono, Czy może nam Pani zdradzić, jak opanowała język niemiecki?

 

Pani Iwona: Tak na prawdę  języka niemieckiego nauczyłam się z wami, jeżdżąc jako Opiekunka. Moja przygoda z nauką języka  zaczęła się w szkole średniej, natomiast niemiecki wtedy nie był obowiązkowy, więc nie przykładałam się szczególnie do jego nauki. Tak naprawdę umiałam wtedy tylko dwa słowa :D Kiedy miałam już zaplanowany wyjazd do Niemiec  na swoje pierwsze zlecenie, dostałam od InterKadry książeczkę- niezbędnik opiekuna, były tam przydatne zwroty po niemiecku. Zaczęłam się ich uczyć z moją siostrą, która dobrze mówi w tym języku.. Przyznam szczerze, że na swoim pierwszym zleceniu mało mówiłam i mało się go nauczyłam wtedy, ale później  trafiłam do przesympatycznej Seniorki, która przez wiele lat pracowała jako nauczycielka, bardzo chętnie uczyła mnie niemieckiego.. Obecnie moim ulubionym sposobem jest nauka poprzez oglądanie telewizji niemieckiej. Moja podopieczna chodzi wcześnie spać, dlatego mam dużo czasu wieczorami kiedy oglądam telewizję i uczę się nowych wyrażeń, słów, jeśli czegoś nie rozumiem zapisuję i sprawdzam co to znaczy. 

 

InterKadra:Bardzo dobry sposób na naukę, zawsze trafi się coś czego się nie rozumie i codziennie można poprawiać swoje umiejętności językowe.  A jak w takim razie rozpoczęła Pani pracę jako Opiekunka osób starszych w Niemczech?

 

Pani Iwona: Zanim zaczęłam wyjeżdżać do pracy do  Niemiec, pracowałam jako kucharka w prywatnym domu Opieki, gotowałam dla około 20 osób. Bardzo lubiłam tą pracę, ale niestety moje życie się mocno zmieniło, zmarł mój mąż, zostałam sama. Wtedy postanowiłam się zainteresować pracą w Opiece. Znalazłam ogłoszenie InterKadry i skontaktowałam się z Panią rekruterką ze Szczecina. Wspólnie znalazłyśmy odpowiednie pierwsze zlecenie dla mnie. 

 

Interkadra:  Dziękuję za rozmowę, Pani pracę i zaangażowanie oraz jeszcze raz gratuluję! To była bardzo miłą rozmowa :)


 

Interkadra w liczbach

15
Lat
doświadczenia
15000
Polubień
na Facebooku
15
Oddziałów
w całym kraju

Nasi partnerzy

InterKadra jest członkiem Sekcji Agencji Opieki

InterKadra jest członkiem Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia