Aktualności

Opiekunka kwietnia wybrana!

Data dodania — 2023-05-08

Wywiad z Panią Anną

 

InterKadra: Dzień dobry. Dzwonię do Pani z miłą wiadomością,  

została Pani wybrana Opiekunką miesiąca kwietnia w firmie InterKadra!

 

Pani Anna: Ojej, dziękuję bardzo! Niestety nie mam wyjściowej sukni żeby odebrać nagrodę! (śmiech). 


 

InterKadra: Czy opowie nam Pani jak zaczęła się przygoda z zawodem opiekunki osób starszych? Dlaczego wybrała Pani ten zawód? 


 

Pani Anna: Z bardzo prostego powodu. Byłam osobą około sześćdziesiątki, a takie osoby pomimo, że posiadają ogromną wiedzę fachową nie są poszukiwane na rynku pracy, ja z wykształcenia jestem inżynierem technologiem materiałów, naszą wiedzę pracodawcy kupują bardzo chętnie, ale za pieniądze, za które my jej nie chcemy sprzedać. Wcześniej opiekowałam się moją babcią przez trzy lata, uznałam, że mam doświadczenie, mówiłam też po niemiecku, postanowiłam spróbować. 

 

InterKadra: Jak trafiła Pani do naszej agencji?
 

Pani Anna: Szukałam agencji z Krakowa ponieważ mieszkając tam mogłam pójść do biura i porozmawiać. Miałam na oku dwie agencje, przeczytałam w internecie opinie na temat obu i zdecydowałam, że bardziej wiarygodna i uczciwa jest InterKadra. To się potwierdziło. 

 

InterKadra: Bardzo miło to słyszeć. Proszę powiedzieć, czy jest coś, co najbardziej lubi Pani w pracy Opiekunki? 

 

Pani Anna: Tak, to poznawanie ciekawych rzeczy, ja pracuję z jedną panią już czwarty rok. Jest to osoba tak interesująca, cały czas dowiaduję się nowych, ciekawych rzeczy od niej albo odwrotnie. Sama osobowość człowieka jest też ciekawa. Ja jestem osobą, która musi mieć realny kontakt z podopiecznym, móc porozmawiać 


 

InterKadra: Czy ma Pani jakieś hobby/zainteresowania i czy znajduje Pani czas na zleceniu, aby  je realizować? 

 

Pani Anna: Jestem namiętnym brydżystą! Jeśli mam czas wolny na wyjeździe to gram do późna. Jak jestem w Polsce to minimum raz w tygodniu spotykamy się ze znajomymi. Mamy taką grupę ośmiu osób, zawsze znajdzie się chętna czwórka do gry, a w sieci gram już z ludźmi z całego świata. 


 

InterKadra: Mam jeszcze jedno pytanie, z racji tego, że zbliżają się wakacje, czy była Pani na zleceniu właśnie w tym okresie?  Czy jest to okazja, aby pozwiedzać, poznać nowe miejsca, czy raczej brak na to czasu?

 

Pani Anna: Dla przykładu powiem, ze dwa lata temu moja podopieczna mówi mi tak, masz dzień wolny, jedź tu, tam, daje na to pieniądze i jadę. W czasie wakacji nie ma problemu, miejsc do zwiedzania jest wiele. Moim ukochanym miastem jest Lubeka. Nie mówiąc już o tym, że moja podopieczna wysyła mnie na wystawy, mamy podobne zainteresowania, czasem uda mi się zrobić zdjęcia, później je oglądamy i wspólnie dyskutujemy o wystawie. W Hamburgu z kolei często chodzę po muzeach. 

 

 

InterKadra:  Cieszę się, że ma pani wspólny język z podopieczną. Jeszcze raz gratuluję wygranej i życzę wszystkiego dobrego! 

 

Pani Anna:  Ja jeszcze raz dziękuję całej InterKadrze za wyróżnienie, jestem mile zaskoczona!

 

Interkadra w liczbach

16
Lat
doświadczenia
15000
Polubień
na Facebooku
15
Oddziałów
w całym kraju

Nasi partnerzy

InterKadra jest członkiem Sekcji Agencji Opieki

InterKadra jest członkiem Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia