Aktualności

Opiekunka kwietnia wybrana!

Data dodania — 2022-04-26

Interkadra: Dzień dobry, Pani Aneto, dzwonię, by przekazać Pani informację o tym, że została Pani wybrana Opiekunką kwietnia w InterKadrze. Chciałabym bardzo serdecznie pogratulować!!! 

Pani Aneta: Jak mi miło! Dziękuję bardzo, nawet Pani nie wie ile mi Pani sprawiła radości. Bardzo dziękuję. 

 

Interkadra:  Pani Aneto, chciałabym zapytać o Pani hobby. Jakie ma Pani zainteresowania i oczywiście czy może je Pani realizować na zleceniu?  

Pani Aneta: Tak, mam kilka hobby. Największym z nich od dziecka są konie. Zawsze lubiłam ich połączenie z ludźmi i to jak dobrze na nas wpływają. Mam tutaj znajomego, który ma te zwierzęta i mam te szczęście, że mogę spędzać z nimi dużo czasu. Teraz jeżdżę już znacznie mniej niż kiedyś, co nie zmienia faktu, że lubię być obok nich.  Drugim hobby jest zdecydowanie yoga, ćwiczę ją od około 2 lat, działa na mnie kojąco i lubię to jaki ma na mnie wpływ. Na zleceniu w wolnym czasie mogę poćwiczyć, bardzo mnie to uspokaja i relaksuje. Ostatnio zapisałam się również na kurs masażu, który będzie w maju. Bardzo się cieszę, bo jest to masaż specjalnie dla osób starszych i tym samym będę mogła jeszcze bardziej pomagać Podopiecznym na zleceniu i przy tym spełniać siebie. 

 

Interkadra: Pani Aneto bardzo miło słyszeć, że wykonując tak czasochłonną pracę jaką jest opieka nad osobami starszymi nie zapomina Pani o sobie. A czy ma Pani może ulubionę książkę bądź film? 

Pani Aneta: Tak, od zawsze interesowałam się życiem i kulturą Indian, lubiłam książki i filmy o nich. Moją ulubioną lekturą, którą przeczytałam już wiele razy i, do której zawsze wracam gdy mam jakiś cięższy okres jest “Iść zawsze do przodu - życiowa mądrość Starego Indianina” Josepha M.Marshalla. To historia oparta na faktach o ludziach, którzy zaczęli budować kamienne schody, i która niesie za sobą przesłanie, żeby nigdy się nie poddawać. Mimo, iż pojawiają się w naszym życiu okresy, w których jest nam ciężko to musimy iść naprzód. To bardzo motywująca i dająca do myślenia powieść. Z kolei jak myślę sobie o moim ulubionym filmie, pierwsze o czym myślę to tytuł “Biała Squaw”. To opowieść o białej kobiecie, która poznaje Indianina. Nam jako rasie białej wydaje się, że możemy wszystko, a powyższy tytuł pokazuje, że każdy człowiek jest ważny i ma znaczenie, niezależnie od koloru skóry i pochodzenia. Przekaz filmu jest dla mnie bardzo ważny, uczy pokory do siebie i do innych ludzi, szacunku do matki natury.   

 

Interkadra:  Przesłanie obydwu utworów jest bardzo ważne, zainspirowała mnie Pani do sięgnięcia po powyższe tytuły, może tym samym zachęci Pani innych. A jeśli chodzi o naszą firmę, mogłaby Pani opowiedzieć jak Pani do nas trafiła? Co Panią skłoniło do pracy jako Opiekunka osób starszych?  

Pani Aneta: Trafiłam do Was w 2018 roku, pamiętam, że motywacją do tego była w zasadzie smutna dla mnie historia. Wcześniej pracowałam 6 lat w biurze, w policji. Każdy dzień wyglądał tam tak samo, nie działo się nic szczególnego, ludzie tam nie byli tacy, jakich chciałabym mieć wokół siebie. Czułam się źle w tym miejscu, czułam ogromne wypalenie. Zadałam sobie wtedy pytanie, co mogłabym zrobić, żeby czuć się potrzebna, by każdy dzień niósł za sobą coś nowego? Niedługo po tym byłam u mojej kuzynki w Krakowie, ona pracowała od 7 lat w InterKadrze, rozmawiałam z nią o Waszej firmie. Pamiętam dzień, w którym poszłam do Waszego biura na ul. Wielickiej, wszyscy byli bardzo sympatyczni. I choć pierwsze kroki były bardzo trudne, zderzenie się z obcym językiem, z tak ciężką pracą, to jak popatrzę wstecz jestem szczęśliwa, patrząc ile zrobiłam dla siebie, jak rozwinęłam skrzydła, nauczyłam się języka. Cieszę się, że trafiłam do Waszej agencji, jest mi z Wami dobrze i czuję się tu bezpiecznie. Wszystkie środki materialne przeznaczam na swój rozwój i nie odbieram pracy jako Opiekunka, jako poświęcenie, tylko rozwijam się i idę do przodu. Jestem za wszystko bardzo wdzięczna i delektuję się tymi chwilami mimo, że jest to ciężka i odpowiedzialna praca.

 

Interkadra: Pani Aneto bardzo się cieszymy, że mogliśmy być częścią Pani rozwoju i drogi do szczęścia. Bardzo dziękuję za podzielenie się swoimi przemyśleniami, Pani pracę i zaangażowanie oraz jeszcze raz gratuluję! To była bardzo motywująca i pełna optymizmu rozmowa.

Pani Aneta: To ja bardzo dziękuję, sprawiliście Państwo, że mój dzień będzie dużo milszy, długo po tej rozmowie będę o tym pamiętać. 

 

Interkadra w liczbach

15
Lat
doświadczenia
15000
Polubień
na Facebooku
15
Oddziałów
w całym kraju

Nasi partnerzy

InterKadra jest członkiem Sekcji Agencji Opieki

InterKadra jest członkiem Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia