Poradnik

Praca bez pośredników: pracuję za granicą na własną rękę.

Data dodania — 2013-08-01

Jest kilka możliwości pracy za granicą. Praca legalna, praca na czarno oraz praca bez pośredników: praca załatwiana samodzielnie, poprzez ogłoszenia, oferty od znajomych, rodziny, która tam na miejscu mieszka i pracuje. Praca bez pośredników, tzw. Samozatrudnienie jest popularne wśród pań, które nie chcą pracować na czarno, ale nie chcą też pracować dla agencji.
Do niedawna praca bez pośredników cieszyła się popularnością. Obecnie widać, że wiele pań jeżdżących za granicę na takich zasadach – wycofuje się z tego i szuka zatrudnienia przez Agencję. Samozatrudnienie czyli praca legalna, ale wiążąca się, z konieczność zakładania własnej działalności gospodarczej, sprawiła, że wiele opiekunek obawia się tej formy zatrudnienia. Każde prowadzenie działalności wiąże się z koniecznością opłat, podatków z zarobionych pieniędzy – regularnie. Opiekunki oprócz dbania o podopiecznego i troski dnia codziennego, muszą pilnować samodzielnie o kwestię terminowego składania wszelkich rozliczeń, dokumentów do urzędów.


Panie opiekunki muszą wyszukiwać ofert płatnych bardzo dobrze, aby mówiąc kolokwialnie - wyjść na swoje. I choć jest to praca legalna to niesie za sobą pewne trudności. Zasadniczo od pracy na czarno różni ją tylko to, że jest legalna, odprowadza się podatki, ubezpieczenie. Jednak to tak naprawdę jedyny plus. Poza tym, opiekunka musi samodzielnie wyszukać oferty pracy. Przeglądać portale internetowe, ogłoszenia. Czasem to trwa. Drugim punktem ryzykownym jest, fakt, że można trafić na rodzinę postępującą nieuczciwie. Nie wywiązywanie się z płatności. Jak już było wspomniane, opiekunka musi znaleźć bardzo dobrze płatną ofertę, aby wyjść na swoje. Aby po opłaceniu wszelkich koniecznych opłat suma, która zostanie była dla niej przynajmniej zadowalająca.


Opiekunka poprzez samozatrudnienie, jest sama sobie szefem, nikt za nią nie stoi i nie może wspomóc w razie problemów. Nie uczciwe rodziny wykorzystują ten fakt. Nie eleganckie traktowanie opiekunki, zmuszanie do prac, które normlanie nie należą do jej obowiązków.
Opiekunka jest narażona na szereg nie przyjemności. W samozatrudnieniu jest wszystko dobrze do momentu, gdy praca jest fajna, rodzina sympatyczna.Dla Pań, które boją się całej procedury zakładania działalności oraz boją się pracy na czarno – zapraszamy do biur Interkadry. Przedstawimy Państwu naszą ofertę oraz zaproponujemy bezpiecznej i legalne oferty pracy.

Interkadra w liczbach

11
Lat
doświadczenia
10000
Polubień
na Facebooku
20
Oddziałów
w całym kraju

Nasi partnerzy

InterKadra jest członkiem Sekcji Agencji Opieki

InterKadra jest członkiem Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia